Maersk wraca na rynek feederowy

W Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni uruchomiono nowy system radiowej łączności, oparty na systemie TetraFlex, firmy Damm Cellular Systems. Dostarczył go gdyński Radmor. System zapewnia łączność między pracownikami firmy rozproszonymi w terenie.

Zastąpił on, używany wcześniej, analogowy system radiowy.

Umożliwia m.in.: połączenia głosowe (indywidualne, grupowe, priorytetowe, alarmowe), przesyłanie krótkich komunikatów, transmisję danych, dynamiczne tworzenie grup połączeń. Jest również ekonomiczny. Dyspozytor ma możliwość nadzorowania ruchu głosowego i włączania się w połączenia. Istnieje również możliwość ich szyfrowania.

System jest łatwy do zainstalowania. Dostarczony został wraz z odpowiednim oprogramowaniem i wymagał tylko dostosowania do indywidualnych potrzeb BCT(konfiguracja mogła odbywać się zdalnie). Ważne było, aby radiotelefony pracujące w trudnych warunkach np. na suwnicach, spełniały swoje zadania, były odporne na kurz, wodę czy upuszczenie na ziemię. Dostarczony sprzęt, sprawdzony już wcześniej przez wojsko oraz służby publiczne, spełnia wszystkie te wymagania.

(pete)