Fot. DCT

Grupa G6 nie przypłynie?

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom alians żeglugowy G6, na razie, nie przypłynie do gdańskiego Deepwater Container Terminal (DCT). Według nieoficjalnych informacji armatorzy uznali, że terminal nie będzie w stanie zapewnić odpowiedniego potencjału przeładunkowego ich serwisowi oceanicznemu z Azji i zawiesili rozmowy na ten temat. Z kolei dotychczasowy klient DCT, Maersk Line, zadeklarował znaczne zwiększenie obrotów w Gdańsku.

A jeszcze w połowie lutego grupa G6 zapowiadała, że serwis do Gdańska ruszy nawet miesiąc wcześniej. W DCT spodziewany był w połowie kwietnia. Ponadto, 27 lutego odbyło się w porcie gdańskim spotkanie przedstawicieli aliansu z władzami Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA. Ustalono nawet, że w kwietniu miała zostać podpisana umowa o rejestracji regularnej kontenerowej linii oceanicznej do Gdańska.

Porozumienie pod nazwą G6 powstało pod koniec grudnia ub.r. W skład aliansu weszli: APL, Hyundai Merchant Marine, MOL, Hapag-Lloyd, NYK Line i OOCL. Wspólnie dysponują flotą 90 kontenerowców o pojemności do 14 tys. TEU.

(PiF)