Nagroda z polskim akcentem

Nagroda z polskim akcentem

Gdyńska spółka Green Management zarządzająca flotą norweskiego armatora Green Reefers otrzymała, wspólnie z DNV, wyróżnienie brytyjskiego wydawnictwa IHS/Fairplay w kategorii Management/Operations, za program „Digital Inspection and Reporting System”. Znalazł się on wśród dwóch innych systemów, które zyskały uznanie jury, spośród 80 zgłoszonych.

Program jest narzędziem przeznaczonym przede wszystkim dla superintendentów i pozwala na szybkie porównanie stanu rzeczywistego jednostki z obowiązującymi standardami. System zawiera bowiem odniesienia do przepisów i wymogów towarzystw klasyfikacyjnych i państw bandery. Dzięki niemu management w Polsce ma możliwość stałej i właściwej oceny stanu zarządzanej floty. Aplikacja działa na telefonie z systemem Android.

Sprawozdanie z kontroli, wraz z zaleceniami, powstaje na pokładzie jednostki i zapisywane jest w serwerze statku z przeznaczeniem dla nadzoru technicznego na lądzie. Wszystkie wady są fotograficznie dokumentowane aparatem smartfona. Ponadto, wyniki trzech ostatnich kontroli są porównywane, co pozwala na rzeczywiste ustalenie stanu jednostki i ewentualnych działań naprawczych.