Sławomir Kaźmierczak - Wspomnienie

19 lipca, w wyniku nagłej choroby zmarł w wieku 46 lat Sławomir Kaźmierczak. Prywatnie wspaniały mąż oraz ojciec dwójki dzieci.

Przez większą część swojego życia zawodowego związany z branżą transportową. W 1997 roku jako pracownik Działu Agencyjnego w firmie Inter Marine rozpoczął współpracę z armatorem Inter Marine Container Lines, LTD. W 2000 roku objął funkcję Dyrektora Zarządzającego w polskim oddziale armatora.

Jego wkład i zaangażowanie w rozwój firmy bezsprzecznie przyczyniły się do osiągnięcia przez IMCL LTD pozycji lidera na polskim rynku kontenerowych publicznych serwisów dowozowych. Po dołączeniu w 2010 roku armatora IMCL do grupy Unifeeder A/S, dzięki ugruntowanej pozycji zawodowej w dalszym ciągu sprawował on funkcję Dyrektora Zarządzającego w polskim oddziale tego przedsiębiorstwa będącego jednocześnie największym operatorem żeglugi bliskiego zasięgu w Europie Północnej.

Jego wiedza i pragmatyczne podejście do zagadnień związanych z transportem spowodowały, że kierowana przez niego firma nie tylko nadążała za dynamicznie zmieniającym się rynkiem przewozów kontenerowych, ale wręcz niejednokrotnie nadawała nowe trendy. Jego zaangażowanie i oddanie swojej pracy niewątpliwie pozytywnie wpłynęły na rozwój i kształt kontenerowego morskiego rynku dowozowego w Polsce.

Sławomir Kaźmierczak na zawsze pozostanie w naszej pamięci nie tylko jako osoba niezwykle kompetentna, ale przede wszystkim jako wspaniały człowiek, niezapomniany kolega i współpracownik, a dla wielu nieoceniony Przyjaciel oraz mentor.

Unifeeder A/S Spółka Akcyjna