Pociągi do Polski

Holenderski operator intermodalny Newhome Logistics uruchomił nowe połączenie kontenerowe między Polską a Holandią. Oferuje serwis między terminalem intermodalnym w Rzepinie, przy granicy z Niemcami, a Elzenburg i Oss w Brabancji. Jak na razie pociągi wyjeżdżają 2 razy w tygodniu w każdą ze stron: we wtorek i czwartek z Elzenburga, a w czwartek i sobotę z Rzepina. Planowane jest jednak zwiększenie częstotliwości do 3 razy w tygdniu. Newhome Logistics zamierza bowiem skoncentrować się rozwoju transportu kontynentalnego w Europie.

Składy prowadzone przez niemieckiego przewoźnika Locon (działającego także w Holandii jako Locon Benelux BV) składają się z 38 wagonów z kontenerami 45’, w których przewożone są różnego rodzaju artykuły, począwszy od ubrań i żywności, a skończywszy na meblach. Podróż trwa 12 godz.

Terminal w Rzepinie dysponuje 2 torami o długości 220 m każdy oraz placami składowymi o powierzchni 12 tys. m². Zaś holenderskim partnerem jest terminal multimodalny w Oss, obsługujący zarówno połączenia kolejowe, jak też przewozy drogowe i żeglugę śródlądową.