Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2015

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2015

„Rozwój polskiej gospodarki morskiej na tle globalnej sytuacji ekonomicznej” to tematyka Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2015, które odbędzie się 9 października br., w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Weźmie w nim udział ponad 250 uczestników, reprezentujących wszystkie sektory biznesu morskiego w Polsce i UE. Podczas konferencji prasowej w Gdynia InfoBox, zorganizowanej 2 października br., zaprezentowano tematykę spotkania. Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Dorota Pyć, podsekretarz stanu ds. gospodarki morskiej w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

Mimo, że to już 15. edycja Forum, to po raz pierwszy odbędzie się w nowej formule – całkowicie poświęcone gospodarce morskiej.Jak wyjaśniła Katarzyna Gruszecka- Spychała, wiceprezydent Gdyni, wynika to zarówno z rosnącej wagi panelu morskiego Forum, jak i potrzeb miasta. Gdynia zamierza skupić się na branży morskiej, która jest dla miasta obecnie najważniejsza.

Tematykę tegorocznej edycji przybliżył Sławomir Kalicki, lider Forum, podkreślając, że dyskusja będzie obejmowała najważniejsze branże gospodarki morskiej. O szczegółach poszczególnych paneli mówili zaś ich liderzy: Jerzy Czuczman (Przemysły morskie), Krzysztof Szymborski (Porty morskie), Marek Tarczyński (Logistyka morska) i Piotr Masny (Ship management).

Przesłaniem pierwszego z paneli będzie wykazanie, że „siłą sektora są nie tylko duże firmy”, drugi skupi się na możliwościach rozwoju portów polskich, trzeci skoncentruje się na logistycznych połączeniach portów z zapleczem, czwarty zaś zaprezentuje możliwości rozwoju zarządu statkami w Polsce.

Tegoroczna edycja Forum stwarza także możliwość wzięcia udziału w praktycznych warsztatach. Zajęcia, dotyczące znaczenia marki na rynku przedsiębiorstw branży morskiej poprowadzą eksperci z Best Place – Europejskiego Instytutu Marki Miejsc, natomiast szczegóły protokołu dyplomatycznego i etykiety w biznesie, przybliży dr Janusz Sibora, znawca tego typu zagadnień.

„Namiary na Morze i Handel” są patronem medialnym Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2015.

(PiF)