Chiński partner Loconi

Spółka Loconi Intermodal, jeden z wiodących operatorów intermodalnych na polskim rynku, podpisała porozumienie z przedstawicielami chińskiej prowincji Hunan, stając się strategicznym partnerem tego regionu Chin w obsłudze połączeń kolejowych między Państwem Środka a Europą Centralną i Środkową. Dokument został parafowany 7 kwietnia w Warszawie, w trakcie „Hunan-Poland Economic and Trade Cooperation Forum”

– Memorandum, które podpisaliśmy, było inicjatywą prowincji Hunan. Jest świadectwem tego, że Polska zyskuję w oczach Chin, jeśli chodzi o wymianę handlową i postrzeganie na rynku europejskim. Polskę wybrano jako kraj, który będzie oknem na Europę – powiedziała Lidia Dziewierska, prezes Loconi.

Początkowo będzie to jedno regularne połączenie obsługujące zarówno ładunki trafiające do Polski, jak też kierowane do innych europejskich krajów. Niezwykle istotne będzie również pozyskanie towarów powrotnych. Zdaniem prezes Dziewierskiej jest to szansa na eksport do Chin polskich produktów, np. żywności.

(PIF)