Największe w EuropieStocznia STX France rozpoczęła budowę dwóch wycieczkowców nowej generacji dla MSC Cruises. Będą to największe statki, jakie kiedykolwiek powstały dla europejskiego operatora cruiserów oraz drugie co do wielkości na świecie. Pierwszy z nich wejdzie do eksploatacji w październiku 2019 r., zaś kolejny we wrześniu 2020 r.

Wycieczkowce klasy Meraviglia-Plus będą miały 331 m długości i zabiorą na pokład prawie 6300 pasażerów, dla których przewidziano wiele atrakcji, w tym m.in. wewnętrzne promenady wyposażone w ekrany LED na suficie, które dzięki odpowiednim efektom wizualnym mają zapewnić unikalną atmosferę uczestnikom rejsu.

Jeśli za chodzi o rozwiązania technologiczne, jednostki wyposażone będą w najnowsze narzędzia zarządzania energią Ecorizon i inne technologie ochrony środowiska, które mają zapewnić maksymalne ograniczenie poziomu emisji zanieczyszczeń powietrza.

Oba statki są częścią planu inwestycyjnego MSC Cruises, który zakłada budowę do 2026 r. maksymalnie 8 kolejnych wycieczkowców nowej generacji. Firma zamierza przeznaczyć na ten cel 9 mld euro.