Zaawansowane technologie na BALTEXPO

Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii na BALTEXPO – obowiązkowy punkt w programie zwiedzania tegorocznych targów. Już 11 września br. w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym Amber Expo w Gdańsku rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO. Na zainteresowanych nowinkami technologicznymi czekać będą m.in. uczestnicy specjalnego centrum innowacji, stworzonego w ramach ekspozycji targowej – uczelnie oraz współpracujące z nimi firmy.

Jedną z nowości tegorocznego BALTEXPO będzie specjalna strefa – Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii – w której będzie można zapoznać się z najbardziej innowacyjnymi i zaawansowanymi rozwiązaniami oferowanymi przez firmy i instytuty naukowo-badawcze obecne na BALTEXPO. Wśród nowości zobaczymy m.in.: pojazd głębinowy Albatros przeznaczony do działań związanych z rozpoznaniem i kartografią środowiska morskiego, technologie związane z szeroką gamą morskich pojazdów bezzałogowych o różnym przeznaczeniu, koncepcję specjalnej jednostki przeznaczonej do usuwania zanieczyszczeń w portach, modele laboratoryjne oraz zaawansowane technologie materiałowe. Będzie to naturalnie tylko część z nowoczesnych technologii dla przemysłów morskich, prezentowanych na targach. Wśród technologii i produktów prezentowanych na stoiskach wystawców będą m.in. nowe jednostki pływające, technologie plazmowego i tlenowego cięcia blach czy też nowoczesne pompy dostosowane do wszystkich aplikacji maszynowni jednostek pływających.

Odbywające się co 2 lata nieprzerwanie od 1982 r. targi BALTEXPO to najstarsza i największa w Polsce oraz jedna z najbardziej prestiżowych w Europie imprez wystawienniczych poświęconych szeroko pojętej gospodarce morskiej. Organizatorem imprezy jest Zarząd Targów Warszawskich SA.