Łańcuch energetycznej infrastruktury

Już 12 września br., podczas Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO 2017 w Gdańsku, będzie można wziąć udział w specjalnym seminarium, dotyczącym łańcucha kooperantów Gaz-System w budowie morskiej infrastruktury energetycznej. Udział w nim będzie bezpłatny dla wszystkich wystawców i zwiedzających. Ponadto podczas targów będzie można nawiązać kontakt i uzyskać kompleksową informację na temat działań firmy.

Spółka przygotowuje się do realizacji projektu Baltic Pipe, który połączy norweskie źródła gazu ziemnego z rynkami krajów Europy Środkowej oraz regionu bałtyckiego poprzez zintegrowanie systemów przesyłowych Norwegii, Danii oraz Polski. Przedsięwzięcie składa się z kilku części: gazociągu tzw. złożowego, prowadzącego z systemu norweskiego na Morzu Północnym do punktu odbioru w systemie duńskim (lub istniejącej infrastruktury złożowej w Danii), rozbudowy istniejących zdolności w duńskim i polskim systemie przesyłowym oraz podmorskiego gazociągu międzysystemowego, biegnącego z Danii do Polski.

– Zależy nam na terminowej i sprawnej realizacji budowy gazociągu podmorskiego Baltic Pipe. Już w sierpniu rozpoczną się pierwsze prace geofizyczne i środowiskowe na Morzu Bałtyckim. Pozwolą one ustalić dokładny przebiegu trasy gazociągu – mówi Tomasz Stępień, prezes Gaz-System.

Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO to największe w Polsce wydarzenie targowe poświęconych gospodarce morskiej, organizowane co 2 lata nieprzerwanie od 1982 r.