Rusza Baltexpo 2017

Już w poniedziałek 11 września br. rozpocznie się 19. edycja Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO 2017. Impreza, która potrwa do 13 września br., będzie odbywała się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku.

W debacie otwarcia na temat transnarodowych synergii w rozwoju przemysłów morskich, organizowanej przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej bezpośrednio po otwarciu targów, wezmą udział m.in. minister transportu i komunikacji Kataru, oraz wysokiej rangi przedstawiciele Ukrainy i Indonezji. Z kolei na współpracy firm i przemysłów krajów Europy Środkowej i Północnej skoncentrowany będzie „North and Central Europe Maritime Ties Business Mixer”.

Zagadnienie inwestycji infrastrukturalnych związanych z gospodarką morską oraz żeglugą śródlądową będzie przedmiotem całego cyklu debat, w tym jednej organizowanej przez Netherlands Water Partnership i prezentującej doświadczenia holenderskie w zakresie budowy infrastruktury hydrotechnicznej niezbędnej m.in. dla rozwoju portów oraz żeglugi śródlądowej.

Omawiane będą zagadnienia z zakresu nowoczesnych technologii w przemyśle okrętowym oraz offshore w ramach osobnej ścieżki tematycznej, podczas której będzie można także wziąć udział w seminarium Gaz-System dotyczącym łańcucha kooperantów spółki.

Ostatniego dnia targów będzie można wziąć udział w konferencjach dotyczących bezpieczeństwa, edukacji oraz ochrony środowiska morskiego, w tym w seminarium prezentującym dorobek Politechniki Wrocławskiej i jej partnerów w ramach międzynarodowych projektów naukowo-technologicznych SEMLA oraz MareNor.