Intermodalne short sea

Transport intermodalny i żegluga bliskiego zasięgu to tematy przewodnie konferencji, która odbędzie się 7 marca 2018 r., w Centrum Kongresowym Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Jej współorganizatorem są „Namiary na Morze i Handel”. Wydarzenie znajdzie się w programie ósmej już edycji spotkania Transport Week, zaplanowanego na 6-8 marca 2018 r. Partnerami konferencji są: Loconi Intermodal SA, Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA, Unifeeder oraz Hotel Bayjonn.

Spotkanie koncentrować się będzie na zagadnieniach związanych m.in. sytuacją na rynku przewozów short sea shipping w regionie Morza Bałtyckiego i Północnego oraz możliwości ich rozwoju poprzez polskie porty morskie, jak również rzeczywistości polskiego rynku transportu intermodalnego z uwzględnieniem wszelkich aspektów wpływających na jego działanie. A wszystko to w odniesieniu do rynkowych doświadczeń operatorów żeglugowych i intermodalnych. Niezwykle istotna wydaje się również odpowiedź na pytanie o realne możliwości pozyskiwania ładunków od naszych południowych sąsiadów i obsługi ich z wykorzystaniem oferty polskich operatorów intermodalnych oraz polskich portów morskich.

Nie zabraknie również tematyki związanej z gospodarka cyfrową oraz jej wpływem na żeglugę, porty, transport, w tym intermodalny oraz logistykę. Szczególnie że kreowane ostatnio wizje przyszłości w tym zakresie wydają się bardzo odważne. Więcej informacji na temat konferencji znaleźć można na: www.namiary.pl.

Tegoroczna edycja Transport Week, którego organizatorem jest Actia Forum, będzie koncentrować się na stanie obecnym i przyszłości rozwoju infrastruktury portowej w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem projektów polskich portów morskich w Gdańsku i Gdyni oraz możliwościach i wyzwaniach związanych z inicjatywą rozwój Nowego Jedwabnego Szlaku. Poruszane będą również kwestie rozwoju infrastruktury Pomorza i rozwoju wodnych dróg śródlądowych w Polsce.

Więcej informacji, wraz z formularzem zgłoszeniowym na konferencję „Intermodalne short sea” oraz całość Transport Week znaleźć można na: www.transportweek.eu.

[rhc_countdown date=”2018-03-07 09:00:00″ width=”85%” height=”100%” bgcolor=”#cecece” fgcolor=”#34495e” thickness=”0.3″ adjust_w=”0″ adjust_h=”0″ show_labels=”1″ label_day=”DNI” label_hour=”GODZINY” label_minute=”MINUTY” label_second=”SEKUNDY” max_days=”365″ title=”Czas pozostały do rozpoczęcia konferencji:” message=”Konferencja już się rozpoczeła” message_end_delay=”3″ count_to=”start”]