Brytyjska inwestycja Inter Marine

Gdyńska spółka Inter Marine podpisała, 9 stycznia br., długoletnią umowę dzierżawy hali przemysłowej wraz z przyległym placem na terenie Portland Port w Wielkiej Brytanii. Ze strony portu dokument podpisał Bill Reeves, prezes Portland Harbour Authorities, zaś ze strony Inter Marine prezes Sławomir T. Kalicki.

Spółka Inter Marine UK Ltd, należąca do grupy Inter Marine, od dekady świadczy usługi dla wielu znanych stoczni brytyjskich, będąc ich partnerem w dużych projektach budowy i remontu statków. Bazując na wypracowanej pozycji rynkowej oraz mając na uwadze rysujące się perspektywy rozwoju brytyjskiego przemysłu stoczniowego, polska firma postanowiła wzmocnić swoją pozycję na rynku poprzez stworzenie wyspecjalizowanego ośrodka produkcyjnego w Portland Port. W tym celu wydzierżawiono halę produkcyjną o powierzchni 2,4 tys. m² (plus plac operacyjny o powierzchni prawie 1,1 tys. m²).

Powstanie tam nowoczesny zakład produkcyjny na potrzeby najbardziej wymagających klientów z segmentu stoczniowego, jak i przemysłu lądowego. Oferowane tam usługi obejmą m.in.: produkcję przemysłową, konstrukcje stalowe, konstrukcje aluminiowe, budowę sekcji statków i remonty. W związku z inwestycją centrum operacyjne działalności stoczniowej Inter Marine przeniesione zostanie do Portland Port. Otwarcie i uruchomienie zakładu planowane jest na marzec 2018 r.