Zbliża się już 8. edycja Transport Week, jednego z najpopularniejszych wydarzeń poświęconych branży TSL. Konferencja, organizowana przez Actia Forum Sp. z o.o. odbędzie się w dniach 6-8 marca br. w Gdańsku.

Dzień I – Pomorze 2030

Przed oddaniem się problematyce międzynarodowej branży logistycznej, uczestnicy Transport Week będą mieli okazję przyjrzeć się bliżej kwestiom związanym z rozwojem infrastruktury transportowej w regionie. Podczas debaty zatytułowanej „Infrastruktura i branża TSL – Pomorze 2030”, zarysowany zostanie obraz obecnego stanu regionalnych projektów powiązanych z sektorem logistycznym.

Dzień II – bliższe spojrzenie na projekty rozwoju portów

Drugi poświęcony jest przede wszystkim projektom rozwoju portów i terminali w Europie. Ocean Shipping Consultants rozpoczną dzień prognozą nadchodzących wydarzeń na rynku portowym, a następnie Ince & Co. przyjrzą się planowaniu oraz finansowaniu projektów portowych od strony prawnej. Później, uczestnicy będą mieli szansę na bezpośrednie zapoznanie się z szeregiem projektów rozwoju, zaprezentowanych przez przedstawicieli portów w Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu oraz Sztokholmie.

Temat finansowania inwestycji jest stałym punktem programu w przypadku rozmowy o projektach rozwojowych. W dyskusji przeprowadzonej w formie okrągłego stołu udział wezmą m.in. reprezentanci Komisji Europejskiej, ESPO oraz EBRD.

Dzień III – wzdłuż Nowego Jedwabnego Szlaku

Branża TSL nie może zignorować znaczenia chińskich planów związanych z Nowym Jedwabnym Szlakiem oraz tzw. Belt and Road Initiative (BRI). Inicjatywy te oferują wiele możliwości europejskim udziałowcom, dlatego też przedstawiciele Deloitte rozpoczną dzień trzeci od analizy ostatnich chińskich inwestycji, ich wpływu na branżę oraz możliwych zmian w przepływie towarów.

Reprezentanci PKP Cargo i Geodis zostali poproszeni o podzielenie się swoimi przemyśleniami na temat roli Polski jako kolejowej bramy prowadzącej na Daleki Wschód oraz możliwości wykorzystania przez sektor logistyczny CEE potencjału prezentowanego przez Nowy Jedwabny Szlak. Natomiast eksperci z Inmarsat przedstawią cyfrowe aspekty tego projektu.

Więcej niż konferencja

Oprócz głównych elementów programu, Transport Week oferuje uczestnikom szereg wydarzeń towarzyszących. Wśród nich znajdą się: konferencja „Intermodalne short sea”, przygotowywana przez „Namiary na Morze i Handel”, seminarium RIGP poświęcone Polskim firmom wchodzącym na rynek chiński, a także warsztaty dotyczące bezpieczeństwa oraz innowacji w procesie bunkrowania LNG.