Polski serwis Containerships

Z początkiem kwietnia br. ruszy nowy serwis łączący Polskę z Norwegią i krajami nadbałtyckimi, w tym z Litwą. Będzie on realizowany przez Containerships, fińskiego operatora short sea shipping, we współpracy z norweskim armatorem Viasea. Serwis norweski wzmocni pozycję Containerships w Polsce i krajach nadbałtyckich, zwiększając zasięg geograficzny obsługi klientów. Serwis ruszy 5 kwietnia br. z Kłajpedy, aby raz w tygodniu docierać do portów w Oslo i w Gdyni.

Jak podkreśla Kari-Pekka Laaksonen, prezes Containerships plc., dzięki tej współpracy obie firmy żeglugowe będą mogły zaoferować najlepsze na rynku rozwiązanie dla żeglugi bliskiego zasięgu między Norwegią, Polską i krajami bałtyckimi. Powodem zawiązania współpracy jest chęć rozwoju usług obu firm w nowych regionach. Conteinerships ma bowiem silną pozycję na Morzu Bałtyckim, podczas gdy Viasea łączy głównie Wielką Brytanię i Europę kontynentalną z Norwegią.

Przypomnijmy, że od sierpnia ub.r. Containerships obsługuje serwis z Polski do Wielkiej Brytanii, docierając z Gdyni do portów Teesport i Thamesport.