Pierwszy blockchain w branży offshore

Firma Diamond Offshore Drilling jako pierwsza w tej branży uruchomił usługę w technologii blockchain. Rozwiązanie pod nazwą Blockchain Drilling zostanie wdrożone w całej flocie i na wszystkich platformach wiertniczych Diamond Offshore, tworząc pierwszą w branży flotę „Blockchain Ready”.

Według Diamonda, system ten zapewnia, oparty na chmurze, zapis działań związanych z budową szybów wiertniczych, niezbędnych do tego materiałów i łańcucha dostaw na lądzie i poza nim. Użytkownicy mogą analizować wydajność z dowolnego urządzenia dostępnego w sieci w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Platforma może być wykorzystywana zarówno w  zakresie zamówień, realizacji i produkcji. Usługa składa się z 5 modułów dla łańcucha dostaw, planowania, wydatków, śledzenia ścieżek krytycznych i śledzenia wydajności. Możliwe jest również przygotowanie i zastosowanie niestandardowych modułów.

Blockchain Drilling ma zapewnić klientom firmy podstawę do budowy aplikacji blockchain w celu optymalizacji projektów przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Zdaniem twórców systemu, śledzenie działań w każdej fazie ograniczy wydatki, wyeliminuje marnotrawstwo, usprawni procesy i zapewni, że wszystkie strony mają te same informacje.