Transport Week zawita do Gdyni

IX już edycja Transport Week 2019 tym razem odbędzie się w Gdyni. W dniach 5-7 marca br. będzie można porozmawiać o inwestycjach w sektorze portowym, projektach środowiskowych i innych kwestiach istotnych dla rozwoju branży. Wydarzenie odbędzie się w hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront

Konferencja rozpocznie się od analizy obecnej sytuacji na rynku portowym oraz prognoz jego rozwoju do 2030 r. Posłuży ona jako grunt pod drugi keynote speech, dotyczący wpływów chińskich inwestycji w portach europejskich oraz wiążących się z nimi ryzykach i możliwościach dla regionu Morza Bałtyckiego. Projekty inwestycyjne w sektorze portowym to istotne elementy tegorocznej edycji. Uczestnicy będą mieli szansę przyjrzeć się dokładniej projektowi rozwoju Portu Gdynia do 2020 r., a także zapoznać się z 3-letnim planem rozbudowy terminalu DCT w Gdańsku.

Nie sposób dyskutować o inwestycjach bez poruszenia kwestii finansów. Zaproszeni przedstawiciele Komisji Europejskiej przedstawią miejsce, jakie porty zajmują w planach budżetowych Unii Europejskiej na lata 2021-2027, a także możliwości finansowania projektów w ramach inicjatyw takich jak CEF.

Poruszony zostanie także temat digitalizacji, która jest obecnie jednym z najistotniejszych zadań dla branży transportowej. Sektor portowy nie jest wyjątkiem. W programie pojawi się także aspekt generowania wartości oferowany przez proces digitalizacji, a także koncepcja tzw. smart ports. Konferencję zwieńczy przegląd projektów podkreślających status branży portowej jako kolebki innowacji. W czasach coraz ostrzejszych regulacji środowiskowych, nacisku na bezpieczeństwo czy też rosnących wymagań klienta innowacje są siłą napędzającą dalszy rozwój branży.

Ponadto uczestnicy konferencji bliżej przyjrzą się kwestiom związanym z zanieczyszczeniami powietrza, czemu poświęcone będzie seminarium przygotowane przez Baltic Ports Organization. Więcej informacji na www.transportweek.eu.