Przemysł stoczniowy i porty: jaka rola dla państwa?

Przemysł stoczniowy i porty: jaka rola dla państwa?

Jubileuszowa, dwudziesta edycja Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO odbędzie się w dniach 9-11 września br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku.

Impulsem do kolejnej już w historii targów BALTEXPO debaty o roli państwa w kontekście restrukturyzacji i wsparcia kapitałowego dla przemysłu stoczniowego oraz armatorów stało się powstanie Funduszu Rozwoju Spółek S.A.. W ramach konferencji „Przemysł stoczniowy i porty – jaka rola dla państwa?” decydenci i eksperci z kraju i zagranicy zmierzą się z szeregiem interesujących zagadnień, takich jak:

  • zaangażowanie państwa w pomoc dla producentów jednostek pływających w dobie światowej dekoniunktury w budownictwie okrętowym na przykładzie innych państw europejskich oraz możliwy zakres wsparcia,
  • wielkie inwestycje infrastrukturalne i plany ekspansji polskich portów morskich jako szansa na rozwój regionów nadmorskich i gospodarki kraju,
  • finansowanie firm czy finansowanie innowacyjnych rozwiązań? Wspieranie sektora okrętowego poprzez finansowanie prac badawczo-rozwojowych w dziedzinie nowych technologii okrętowych.

Jak w przypadku każdej edycji, konferencje BALTEXPO tworzone są z myślą o wystawcach i osobach odwiedzających targi, stanowiąc transparentną formułę debaty wzbogacającej indywidualne rozmowy prowadzone przy stoiskach targowych oraz w specjalnych strefach przygotowanych dla stoczni i producentów wyposażenia okrętowego, portów, firm budowlanych, morskiej energetyki wiatrowej, LNG, usług biznesowych, bezpieczeństwa portów i żeglugi, startupów oraz edukacji.