Kontenery w czasie rzeczywistym

Kontenery w czasie rzeczywistym

Hapag-Lloyd przedstawia swój nowy program monitorowania kontenerów w czasie rzeczywistym Hapag-Lloyd Live. Armator wyposażył całą flotę ok. 100 tys. kontenerów chłodzonych w odpowiednie czujniki, aby zapewnić im lokalizację GPS w czasie rzeczywistym, informacje o temperaturze i ewentualnych nieprawidłowościach. Rozwiązanie to można również zastosować w kontenerach standardowych.

Inteligentne rozwiązanie chłodnicze, które wykorzystuje najnowszą technologię loT, zostało opracowane przez Globe Tracker, dostawcę rozwiązań w zakresie obsługi łańcucha dostaw. Eksperci telekomunikacyjni T-Mobile Austria w ramach Deutsche Telekom Group i Ericsson będą również wspierać projekt poprzez zapewnienie globalnej łączności i infrastruktury IoT w celu integracji systemu z istniejącym oprogramowaniem i usługami armatora.

Jest to, kolejny krok w kierunku zastosowań cyfrowych w żegludze. Na początku br. A.P. Moller – Maersk, Hapag-Lloyd, MSC i Ocean Network Express oficjalnie założyły Digital Container Shipping Association, które ma zająć się przygotowaniem rozwiązań w zakresie standaryzacji, cyfryzacji i interoperacyjności branży kontenerowej. Jednym z pierwszych projektów jest skupienie się na standardach, by powstały wspólne zasady obsługi interfejsów i danych.