Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju


Zaproszenie na studia podyplomowe

MORSKA ENERGETYKA WIATROWA

Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego przy współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych i Wydziałem Prawa i Administracji otwiera rekrutację na pierwszą edycję prowadzonych w Uniwersytecie Gdańskim studiów podyplomowych „Morska Energetyka Wiatrowa”.

Celem studiów jest przekazanie uczestnikom kompleksowej wiedzy z zakresu morskiej energetyki wiatrowej. W programie studiów podyplomowych znajdują się zagadnienia z zakresu: terminologii morskiej energetyki wiatrowej (MEW), uwarunkowań międzynarodowych i unijnych MEW, kompetencji podmiotów zaangażowanych w MEW, funkcji morskiego planowania przestrzennego, transformacji energetycznej i zarządzania potencjałem morskiej energetyki wiatrowej, oraz procedur administracyjnych realizacji morskich farm wiatrowych (MFW), bezpieczeństwa ich eksploatacji i kontroli wytwarzania energii z MFW, a także zarządzania ryzykiem działalności gospodarczej w sektorze morskiej energetyki wiatrowej. Zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy specjalizujący się w poszczególnych zagadnieniach oraz eksperci praktycy MEW.

Rekrutacja na studia podyplomowe „Morska energetyka wiatrowa” trwa do 15 października 2021 r. Liczba miejsc jest ograniczona. Studia trwają dwa semestry (odbywają się w trybie weekendowym) i są odpłatne. Zajęcia rozpoczynają się w październiku 2021 r., a kończą w czerwcu 2022 r. i będą się odbywać online z wykorzystaniem platformy MS Teams lub stacjonarnie w Uniwersytecie Gdańskim – w zależności od sytuacji pandemicznej.

Rekrutacja:
https://ug.edu.pl/

Szczegółowe informacje:
czrug@ug.edu.pl, tel.: 58 523 41 70

Serdecznie Państwa zapraszamy!