Po raz 12. Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej organizuje w Gdyni konferencję „Offshore Wind – Logistics & Supplies”. Odbędzie się ona 20-21 września br. w hotelu Courtyard by Marriott Waterfront Gdynia. Ma ona już swoje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń związanych z rozwojem gospodarczym sektora morskiego w naszym regionie.

Podczas tej edycji obok paneli tematycznych dotyczących najnowszych osiągnięć technicznych w poszczególnych obszarach dostaw komponentów i usług dla morskich farm wiatrowych, rozmawiać będziemy także o prawnych i technicznych aspektach kontraktowania zamówień w branży morskiej energetyki wiatrowej.

W tegorocznej agendzie konferencji dzięki partnerom z firmy Vestas nie zabraknie bieżących wątków związanych z budową w Polsce fabryki morskich turbin wiatrowych, wież wiatrowych, przygotowania polskich portów oraz usługodawców do funkcji związanych ze wsparciem procesu budowy oraz z serwisem morskich farm wiatrowych. Zaprezentujemy wnikliwe analizy i opinie ekspertów związane z realnym potencjałem polskiego przemysłu w zakresie projektowania technicznego infrastruktury MFW, omówimy stan przygotowania polskiego łańcucha dostaw do zaoferowania rynkowi nowych produktów w formule generalnego wykonawstwa.

Nie zabraknie rzetelnego podsumowania i wyciągnięcia konstruktywnych wniosków  z trwającego procesu kontraktowania usług i komponentów dla projektów morskich farm wiatrowych z tzw. „pierwszej fazy”. Z przedstawicielami deweloperów, instytucji finansujących oraz wspierających rozwój polskich przedsiębiorstw otwarcie porozmawiamy o zintegrowanej strategii tworzenia silnego, lokalnego łańcucha dostaw. Goście konferencji otrzymają praktyczną i trudną do zdobycia gdziekolwiek indziej, sprawdzoną informację nt. praktyki oraz ram prawnych regulujących mechanizm zamówień w branży offshore.

W tym roku przygotowane zostały także atrakcje w postaci możliwości zwiedzenia jednostek pływających, wykorzystywanych w procesie badań środowiskowych oraz obsługi i eksploatacji morskich farm wiatrowych. Nasi Partnerzy – FRS Windcat Polska Sp. z o.o. oraz Baltic Diving Solutions Sp. z o.o. udostępnią zwiedzającym jednostki HydroCat 55 – pierwsza na świecie jednostka CTV zbudowana w technologii H2-ready oraz Baltic Surveyor – jednostka badawczo-pomiarowa, wykonująca m.in. pełen zakres kampanii geofizycznej w ramach oceny oddziaływania na środowisko). Jednostki zacumowane będą  w Basenie Prezydenckim Portu Gdynia, w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu Courtyard by Marriott Waterfront Gdynia.

Partnerami Strategicznymi Konferencji są:
Orlen Neptun S.A.
Vestas
Tele-Fonika Kable S.A. / JDR
FRS WindCat Polska Sp. z o.o

Partnerzy Główni:
Seaway7, Ramboll, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Oersted, PGE Baltica Sp. z o.o., Forte IX,DEME Group

Ostatnie, wolne miejsca dostępne są w zakładce „Registration” na www.offshore-conference.pl

Patronem medialnym wydarzenia są „Namiary na Morze i Handel”.

Poprzedni artykułPorty idą za ciosem
Następny artykułUczelnie stawiają na atom