Wspólna Kaczka Golf Cup 2022

Przy wspaniałej pogodzie, już po raz piąty, wielbiciele golfa rywalizowali w ramach turnieju Wspólna Kaczka Golf Cup. Tym razem była to jubileuszowa edycja. Goście licznie stawili się w czwartek 13 października br. na polu Tokary Golf Club, aby zagrać o najwyższą stawkę. Tradycyjnie już imprezę podzielono na turniej dla graczy oraz akademię, przeznaczoną dla kandydatów na golfistów turnieju.

Turniej główny rozegrano w trzech kategoriach: brutto, netto powyżej 18.1 HCP i netto do 18.0 HCP. Wprowadzono również kilka mniej zobowiązujących kategorii, które miały podkreślić luźny i bardziej rozrywkowy charakter tej imprezy. Zmagano się w konkurencjach: longest drive „in two shots” na 7 i 17 dołku, nearest to the pin „in two shots” na 3 i 12 dołku oraz nearest to the line na dołku 5 i 10. Z kolei uczestnicy akademii golfa mieli okazję sprawdzić swoje siły w dwóch konkursach: nearest to the pin i longest drive, a wcześniej przejść kurs gry nie tylko na polu, ale również na symulatorze. Ponownie smaczku turniejowi dodała rywalizacja w ramach tzw. Ryder Cup, w którym zmierzyły się ekipy z Trójmiasta i ze Szczecina. Po raz kolejny, podobnie jak w ub.r., zwyciężyła drużyna z Trójmiasta.

W imprezie wzięło udział prawie 100 zapalonych golfistów oraz adeptów tego sportu, a humory dopisywały, niezależnie od osiągniętego wyniku, dzięki czemu zabawa była doskonała. Jako całość V Wspólna Kaczka Golf Cup jest przede wszystkim okazją do bezpośrednich kontaktów i rozmów o wspólnych interesach, w miłej i w luźnej atmosferze. A jako że była to jubileuszowa edycja, nie mogło zabraknąć tortu i okazyjnych upominków.

Organizatorem wydarzenia było wydawnictwo Namiary, partnerem głównym piątej edycji Polska Żegluga Bałtycka SA – Polferries, a partnerami firmy: AN-ELEC sp. z o.o., Rubo sp. z o.o, Safe Co. Ltd. sp. z o.o, Exito Broker sp. z o.o., Polskie Linie Oceaniczne SA, Stocznia Remontowa Nauta SA, TKF, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA oraz Roxtec Poland sp. z o. o. Tytuł partnera honorowego przypadł w udziale Polskiemu Forum Technologii Morskich. Mamy nadzieję, że rosnąca z roku na rok frekwencja w tych zawodach sprawi, że podobnie jak już od wielu lat sama Wspólna Kaczka, także one na stałe wpiszą się do kalendarza wydarzeń integrujących szeroko rozumianą branżę morską. Dlatego też zapraszamy już teraz na szóstą edycję Wspólna Kaczka Golf Cuppif

V Wspólna Kaczka Golf Cup

Stroke Play brutto

 1. Lech Sokołowski
 2. Krzysztof Stencel
 3. Henryk Konopka

Stableford netto do 18.0 HCP

 1. Piotr Malissa
 2. Bogdan Kisielewski
 3. Mariusz Orliński

Stableford netto powyżej 18.1 HCP

 1. Mariusz Majchrowicz
 2. Daniel Basiński
 3. Renata Kulczykowska
 • Longest drive „in two shots” na dołku 7 – Marek Szutenberg
 • Longest drive „in two shots” na dołku 17 – Mateusz Witt
 • Nearest to the pin „in two shots” na dołku 3 – Marian Kempa
 • Nearest to the pin „in two shots” na dołku 12 – Maciej Piszcz – HOLE IN ONE
 • Nearest to the line na dołku 5 – Mariusz Bentkowski
 • Nearest to the line na dołku 10 – Barbara Bobińska

V Akademia Golfa Wspólnej Kaczki

Longest Drive

 1. Radosław Gawlik
 2. Paweł Bąk
 3. Robert Grzegorowski

Nearest to the pin

 1. Rafał Zimoch
 2. Bogusz Pniewski
 3. Michał Słomski

Natomiast nagrodę dla najlepszej kobiety w turnieju głównym, ufundowaną przez Polferries otrzymała Renata Kulczykowska.

Poprzedni artykułKosztowny muł
Następny artykułNa poziomie 2000