Wspólna Kaczka Golf Cup 2023

Przy wietrznej pogodzie, już po raz szósty, wielbiciele golfa rywalizowali w ramach turnieju Wspólna Kaczka Golf Cup. Goście licznie stawili się w czwartek 12 października br. na polu Tokary Golf Club, aby zagrać o najwyższą stawkę, pobijając przy tym rekord frekwencji tej imprezy. Tradycyjnie już wydarzenie podzielono na turniej dla profesjonalnych graczy oraz akademię przeznaczoną dla amatorów.

Turniej główny rozegrano w czterech, nowych, w stosunku do poprzednich edycji, kategoriach: Stroke play brutto i Stableford netto dla gości zaproszonych przez „Namiary na Morze i Handel” oraz Stroke play brutto i stableford netto dla pozostałych graczy. Jak zwykle wprowadzono również kilka mniej zobowiązujących kategorii, które miały podkreślić luźny i bardziej rozrywkowy charakter tej imprezy. Zmagano się w konkurencjach: longest drive „in two shots” na 7 i 17 dołku, nearest to the pin „in two shots” na 3 i 12 dołku oraz nearest to the line na dołku 5 i 10. Z kolei uczestnicy akademii golfa mieli okazję sprawdzić swoje siły w dwóch konkursach, Nearest to the pin i Longest drive, a wcześniej przejść kurs gry nie tylko na polu, ale również na symulatorze. Ponownie smaczku turniejowi dodała również rywalizacja w ramach tzw. Ryder Cup, w którym zmierzyły się ekipy z Trójmiasta i ze Szczecina. Po raz kolejny zwyciężyła drużyna z Trójmiasta.

W imprezie wzięło udział ponad 150 zapalonych golfistów oraz adeptów tego sportu, a humory dopisywały, niezależnie od osiągniętego wyniku, dzięki czemu zabawa była doskonała.

Organizatorem wydarzenia była spółka Namiary. Głównym Partnerem turnieju była Polska Żegluga Bałtycka SA – Polferries, a partnerami: Grupa Rubo, exito Broker sp. z o.o., Polskie Linie Oceaniczne SA, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA, Safe Co. Ltd Sp. z o.o., An Elec sp. z o.o., Roxtec Poland Sp. z o.o., Stocznia Remontowa Nauta SA, TKF oraz Unibaltic. Patronat Honorowy objęło tradycyjnie Polskie Forum Technologii Morskich.

Wspólna Kaczka Golf Cup jest przede wszystkim okazją do bezpośrednich spotkań czy rozmów o wspólnych interesach, w miłej i w luźnej atmosferze, na świeżym powietrzu. I okazją do zaproszenia także swoich gości, którzy pojawią się na Wspólnej Kaczce. Mamy nadzieję, że rosnąca z roku na rok frekwencja tych zawodów sprawi, że podobnie jak już od wielu lat sama Wspólna Kaczka, także one na stałe wpiszą się do kalendarza wydarzeń integrujących szeroko rozumianą branżę morską. Dlatego też już teraz zapraszamy na siódmą edycję Wspólna Kaczka Golf Cup.

VI Wspólna Kaczka Golf Cup

Stroke play brutto – goście „Namiarów na Morze i Handel”

 1. Tomasz Świątkowski
 2. Andrzej Syldatk
 3. Wojciech Filipowicz

Stableford netto – goście „Namiarów na Morze i Handel”

 1. Piotr Bura
 2. Aleksander Kliszczyk
 3. Barbara Piotrowska

Stroke play brutto – goście klubu Tokary

 1. Lech Sokołowski
 2. Zdzisław Smetoch
 3. Henryk Konopka

Stableford netto – goście klubu Tokary

 1. Daniel Basiński
 2. Valerio Paolucci
 3. Paweł Wojnarowicz
 • Longest drive „in two shots” na dołku 7 – Lech Sokołowski
 • Longest drive „in two shots” na dołku 17 – Lech Sokołowski
 • Nearest to the pin „in two shots” na dołku 3 – Andrzej Bagiński
 • Nearest to the pin „in two shots” na dołku 12 – Łukasz Małkiewicz – HOLE IN ONE
 • Nearest to the line na dołku 5 – Marcin Wilski
 • Nearest to the line na dołku 10 – Jerzy Sałuda

VI Akademia Golfa Wspólnej Kaczki

Longest Drive

 1. Flipi Kwieciński
 2. Wojciech Nowodziński
 3. Matthias Brück

Nearest to the pin

 1. Łukasz Langowski
 2. Marek Kloka
 3. Maciej Fularczyk
Poprzedni artykułCała branża łączy siły. TransLogistica 2023
Następny artykułWspólna Kaczka 2023