Wspólna Kaczka Golf Cup 2021

Już po raz czwarty wielbiciele golfa rywalizowali w ramach turnieju Wspólna Kaczka Golf Cup. Licznie stawili się w czwartek, 7 października br., na polu Tokary Golf Club, aby zagrać o najwyższą stawkę. Tradycyjnie już imprezę podzielono na turniej dla graczy oraz akademię przeznaczoną dla amatorów.

Turniej główny rozegrano w 3 kategoriach: brutto, netto powyżej 18.1 HCP i netto do 18.0 HCP. Wprowadzono również kilka mniej zobowiązujących kategorii, które miały podkreślić luźny i bardziej rozrywkowy charakter tej imprezy. Były to: longest drive „in two shots” na 7 i 17 dołku, nearest to the pin „in two shots” na 3 i 12 dołku oraz nearest to the line na dołku 5 i 10. Z kolei uczestnicy akademii golfa mieli okazję sprawdzić swoje siły w 2 konkursach nearest to the pin i longest drive, a wcześniej przejść kurs gry nie tylko na polu, ale również na symulatorze.

Smaczku tegorocznej edycji dodała również rywalizacja w ramach tzw. Ryder Cup, w którym zmierzyły się ekipy z Trójmiasta i ze Szczecina. I po raz pierwszy, po trzech triumfach kolegów z Pomorza Zachodniego, trójmiejskiej drużynie udało się zwyciężyć w tej rywalizacji zaledwie 1 punktem.

W imprezie wzięło udział prawie 100 zapalonych golfistów oraz adeptów tego sportu, a humory dopisywały, niezależnie od osiągniętego wyniku, dzięki czemu zabawa była doskonała. Jako całość IV Wspólna Kaczka Golf Cup jest przede wszystkim okazją do bezpośrednich kontaktów i rozmów o wspólnych interesach, w miłej i w luźnej atmosferze.

Organizatorem wydarzenia było wydawnictwo Namiary, partnerem głównym IV edycji Polski Rejestr Statków SA, a partnerami firmy: An Elec Sp. z o.o., Rubo Sp. z o.o, Safe Co. Ltd. Sp. z o.o., exito Broker Sp. z o.o., Polska Żegluga Bałtycka SA, Polskie Linie Oceaniczne SA, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA oraz Roxtec Poland Sp. z o.o. Tytuł partnera honorowego przypadł w udziale Polskiemu Forum Technologii Morskich.

Mamy nadzieję, że rosnąca z roku na rok frekwencja tych zawodów sprawi, iż – podobnie jak już od wielu lat sama Wspólna Kaczka – także one na stałe wpiszą się do kalendarza wydarzeń integrujących szeroko rozumianą branżę morską. Dlatego też zapraszamy już teraz na V jubileuszową edycję Wspólna Kaczka Golf Cup.

Jako organizator spotkania – wydawnictwo Namiary – zapraszamy Państwa za rok na kolejną edycję turnieju i akademii!

IV Wspólna Kaczka Golf Cup

Stroke play brutto

 1. Lech Sokołowski
 2. Jacek Szlachcikowski
 3. Zdzisiław Smetoch

Stableford netto do 18.0 HCP

 1. Andrzej Walukiewicz
 2. Piotr Malissa
 3. Sławomir Piński

Stableford netto powyżej 18.1 HCP

 1. Andrzej Czech
 2. Ryszard Gajewski
 3. Jerzy Kolczyński
 • Nearest to the Pin dołek 3
  Michał Pastuszek
 • Nearest to the Pin dołek 12
  Lukasz Szutenberg
 • Longest Drive dołek 17
  Sławomir Kwiecień
 • Longest Drive dołek 7
  Jacek Szlachcikowski
 • Nearest to the Line dołek 5
  Jarosław Płatek
 • Nearest to the Line dołek 10
  Włodzimierz Smolnicki

IV Akademia Golfa Wspólnej Kaczki

Longest Drive

 1. Piotr Boratyński (129 m)
 2. Marcin Stolarczyk (124 m)
 3. Dorota Lisewska (118 m)

Nearest to The Pin

 1. Piotr Wasilewski (in one shot)
 2. Waldemar Anusewicz
 3. Katarzyna Szczecińska

Natomiast nagrodę dla najlepszej pani w turnieju głównym, ufundowaną przez PŻB, otrzymała Barbara Piotrowska.