W terminalach kontenerowych zauważalne jest ożywienie po miesiącach stagnacji. W listopadzie polskie terminale morskie przeładowały łącznie 286,8 tys. TEU, co jest wynikiem zdecydowanie lepszym niż w listopadzie ub.r., o 23,3%, i minimalnie lepszym niż w październiku br., o 0,89%. Zwiększał się zarówno import, jak i eksport, ale ten pierwszy zdecydowanie dynamicznej.

Listopad okazał się bardzo udany dla Baltic Hub. Po raz pierwszy od marca 2022 r. udało się w największym polskim terminalu przeładować ponad 200 tys. TEU miesięcznie. Uzyskany wynik to 203 tys. TEU i oznacza on poprawienie wyniku sprzed roku o 27,8%, a wyniku z października o 10,6%. W porównaniu do listopada 2022 r. zdecydowanie szybciej przyrastał import prowadzony za pośrednictwem Baltic Hub. Wzrósł on o 38,4% do poziomu 113,9 tys. TEU. Eksport zwiększył się o 16,4% do poziomu 89,1 tys. TEU.


Dostęp do dalszej treści jest ograniczony tylko dla prenumeratorów. Zaloguj się lub zarejstruj przy użyciu kodu zaproszenia, który otrzymałeś/otrzymasz wraz z prenumeratą.

Mam już konto
   
Nie mam konta
*Pole wymagane
PRZEZMaciej Goniszewski
ŹRÓDŁONamiary na Morze i Handel 24/2023
Poprzedni artykułKraj z potencjałem
Następny artykułNapęd wiatrowy kluczowy w dekarbonizacji?