Światowy rynek morskich farm wiatrowych nadal dynamicznie się rozwija. Mimo utrudnień związanych ze stanem światowej gospodarki, w tym inflacją oraz ograniczonymi mocami produkcyjnymi przeznaczonymi dla branży, farmy są nadal w większości budowane zgodnie z założonymi lub skorygowanymi zakresami oraz harmonogramami. W sferze strategii przedsiębiorstw żeglugowych i operatorów rynku jednostek specjalistycznych można było zauważyć tendencje wzmacniania swojej oferty i łączenia się. Poza tym na rynku deweloperów odnotowano liczne nowe kontraktowania i dalszy rozwój swoich planów, w mniejszym lub większym zakresie.

W okresie jesiennym głównymi wyznacznikami warunków operacyjnych na rynku statków MEW były liczne zawirowania pogodowe na przestrzeni jesieni. Warunki meteorologiczne wpływały przede wszystkim na projekty i inne działania realizowane na Morzu Północnym.


Dostęp do dalszej treści jest ograniczony tylko dla prenumeratorów. Zaloguj się lub zarejstruj przy użyciu kodu zaproszenia, który otrzymałeś/otrzymasz wraz z prenumeratą.

Mam już konto
   
Nie mam konta
*Pole wymagane
PRZEZRadosław Marciniak
ŹRÓDŁONamiary na Morze i Handel 01/2024
Poprzedni artykułNiemieckie obawy
Następny artykułMorski rynek pracy 2024