Współczesne procesy logistyczne w portach morskich wymagają wsparcia przez platformy port community system, co jest też zauważalne w Polsce, zarówno w liczbie obsługiwanych komunikatów, jak i klientów. Zwiększa się także liczba aplikacji tworzonych i rozwijanych we współpracy z interesariuszami poszczególnych procesów. Na tym etapie rozwoju dotyczy to przede wszystkim przeładunków towarów skonteneryzowanych.

Cyfrowa platforma PCS wytworzona przez spółkę Polski PCS ma na celu wspomaganie sprawność obsługi towarów, koordynację korzystania z infrastruktury portowej i jej efektywne wykorzystanie. Przenosi na ścieżkę cyfrową współdziałanie między firmami i urzędami tworzącymi społeczność portową, jest narzędziem do optymalizacji obowiązków urzędowych dla statku wchodzącego i wychodzącego z portu, optymalizacji operacji wywozu towarów oraz ich wwiezienia na obszar kraju.


Dostęp do dalszej treści jest ograniczony tylko dla prenumeratorów. Zaloguj się lub zarejstruj przy użyciu kodu zaproszenia, który otrzymałeś/otrzymasz wraz z prenumeratą.

Mam już konto
   
Nie mam konta
*Pole wymagane
PRZEZRobert Florczyk
ŹRÓDŁONamiary na Morze i Handel 06/2024
Poprzedni artykułNamiary na Morze i Handel nr 07/2024
Następny artykułSztuczna inteligencja w logistyce