Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. pozyskał kolejne tereny

Port Gdynia

W dniu 14.02.2017 r. Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. podpisał w wyniku rozstrzygniętego przetargu akt notarialny z PKP S.A., którego przedmiotem było nabycie prawa użytkowania wieczystego terenów o łącznej powierzchni  ok. 7411 m2 należących do PKP S.A. wraz z prawem własności znajdującej się na tej nieruchomości zabudowy.

Nieruchomość ta jest usytuowana w rejonie ul. Kontenerowej w Porcie Zachodnim. Powyższe wydarzenie stanowi dla ZMPG-a S.A. kolejny krok do realizacji przez spółkę projektu dot. inwestycji w portową infrastrukturę kolejową, pn. „Rozbudowa dostępu kolejowego do zachodniej części Portu Gdynia”.

Na pozyskanej nieruchomości są położone tory i rozjazdy stanowiące element zewnętrznego układu torowisk rozjazdowo-ładunkowych do Nabrzeża Helskiego w Porcie Gdynia. W ramach projektu nastąpi przebudowa i elektryfikacja układu kolejowego w zachodniej części portu Gdynia (od EC III do bramy BCT). Wartość nakładów ZMPG S.A. na nabytej nieruchomości wyniosła  1 100 000 zł netto. Projekt będzie dofinansowywany ze środków Funduszu Spójności UE.

ŹRÓDŁOZarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.
Poprzedni artykułSezon wycieczkowy 2017 w Porcie Gdańsk oficjalnie rozpoczęty
Następny artykułPort Gdynia z wizytą w Budapeszcie