EFIP zakończył obrady w Szczecinie

W drugim dniu wizyty członków EFIP – Europejskiego Stowarzyszenia Portów Żeglugi Śródlądowej (The European Federation of Inland Ports – EFIP),  28 kwietnia br. w siedzibie ZMPSiŚ SA odbyło się posiedzenie grupy roboczej komitetu wykonawczego tej organizacji. W obradach wziął udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – Jerzy Materna oraz dyrektor Departamentu Żeglugi Śródlądowej – Monika Niemiec-Butrym.

W imieniu gospodarzy – ZMPSiŚ SA gości powitał wiceprezes K. Drzazga, który dziękując im za przybycie do Szczecina, podkreślił, że liczy na dalszą współpracę z organizacją, jak również wsparcie merytoryczne w rozwoju żeglugi śródlądowej w Polsce.

Z kolei minister J. Materna powiedział, że żegluga śródlądowa w Polsce jest zaniedbana i wymaga szeregu działań naprawczych. Temu celowi ma służyć m.in. ratyfikowana przez Polskę konwencja AGN. Zaapelował o współpracę i pomoc przy tworzeniu ustawy o portach śródlądowych. Zaprosił także na organizowany w dniach 8-9 czerwca br. w Szczecinie 5. Międzynarodowy Kongres Morski.

ŹRÓDŁOZarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.
Poprzedni artykułO planach dotyczących Odry
Następny artykułSkóra na niedźwiedziu