Inauguracja stałego połączenia kolejowego między Warszawą a Portem Gdynia

W czwartek 9. lipca do terminalu BCT w Porcie Gdynia wjechał pierwszy pociąg operatorski sieci CONNECT OPERATOR. Składy będą odjeżdżały według stałego rozkładu jazdy, w każdy czwartek i niedzielę – pociągi typu ‘block train’. W kilkunastu kontenerach znalazły się polskie produkty eksportowane do Chin. Skład przewiózł żywność i wyroby przemysłowe – kontenery zostaną załadowane w Gdyni na statek i popłyną do Chin. Pociąg w powrotną drogę do Warszawy zabierze kontenery, które przypłynęły z Chin do terminala w Porcie Gdynia.

Połącznie Warszawa-Gdynia-Warszawa realizowane jest przez PKP CARGO CONNECT, spółkę z Grupy PKP CARGO. Sieć pociągów operatorskich nosi nazwę CONNECT OPERATOR – odjeżdżają one według stałego rozkładu jazdy w każdy czwartek i niedzielę.

Jak przyznają przedstawiciele PKP Cargo: „Gdynia to dla nas ważna destynacja ze względu na rosnący w tutejszym porcie przeładunek kontenerów a pociągi operatorskie to produkt dedykowany właśnie do przewozu kontenerów. Na początku, pociągi na trasie Gdynia-Warszawa będą jeździć dwa razy w tygodniu, ale liczymy na zwiększenie tej częstotliwości”.

ŹRÓDŁOZarząd Morskiego Portu Gdynia
Poprzedni artykułNowy holownik w Porcie Gdańsk
Następny artykułTrzy lata z promem widmem