W Sopocie, 8 i 9 marca br. odbędzie VI Forum Operatorów Farm Wiatrowych. To wydarzenie branżowe skierowane do operatorów farm wiatrowych oraz całej branży onshore i offshore, która zaangażowana jest w procesy obsługi technicznej i eksploatacji farm.

W programie Forum nie zabraknie najbardziej aktualnych tematów związanych z rynkiem energetycznym w kontekście utrzymania i eksploatacji farm wiatrowych. W ramach wydarzenia odbędą się techniczne warsztaty dotyczące fundamentów, łopat, okablowania wraz ze szczegółową analizą danych. Eksperci poruszą także kwestie tzw. lifetime extension oraz oddziaływania elektrowni wiatrowych na ptaki i nietoperze. Nie zabraknie również najbardziej aktualnych trendów decydujących o perspektywie rozwoju energetyki wiatrowej tj. cable pooling czy linia bezpośrednia.

W wydarzeniu wezmą udział liderzy wśród operatorów farm wiatrowych na lądzie oraz na morzu, dzieląc się swoimi doświadczeniami. Forum przyciąga również czołowe dla branży autorytety i decydentów, którzy kształtują rynek odnawialnych źródeł energii i mają realny wpływ na wygląd współczesnych regulacji. Forum jest więc doskonałym miejscem do omówienia aktualizacji zmieniającego się otoczenia technicznego i prawnego, uzupełnienia o nowe, bieżące wątki oraz do nawiązania cennych, biznesowych kontaktów w branży wiatrowej. Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na: https://wfof.eu/pl/.

Patronat nad Forum objęły „Namiary na Morze i Handel”.

PRZEZGrzegorz Bryszewski
ŹRÓDŁONamiary na Morze i Handel
Poprzedni artykułNamiary na Morze i Handel nr 3/2023
Następny artykułPŻB na rynku offshore