Port Gdańsk rozda sadzonki

– Wierzymy, że rozwój portu i ochrona środowiska mogą iść w parze. Na tej harmonii bardzo nam zależy. Dlatego też inicjujemy akcję „Zielono mi, czyli drzewka i krzewy dla sąsiadów”. Do rozdysponowania mamy ok. 4 tys. sadzonek. Zachęcamy organizacje pozarządowe, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, instytucje publiczne, które posiadają tytuł prawny do danej nieruchomości, by wysyłały do nas zapotrzebowania na nasadzenia – mówi Sylwia Artichowicz, pełnomocnik Wiceprezesa Zarządu Portu Gdańsk.

Port Gdańsk będzie dokonywać nasadzeń w miejscach wskazanych przez podmioty tj. spółdzielnie, wspólnoty, zwłaszcza te zlokalizowane w dzielnicach sąsiadujących w portem (Nowy Port, Stogi, Przeróbka, Młyniska, Letnica, Brzeźno).

W przypadku Spółdzielni Mieszkaniowych wymagany jest dokument wyrażający zgodę na realizację nasadzeń tj. oświadczenie Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej wraz z odpisem KRS Spółdzielni. Wspólnoty Mieszkaniowe muszą dysponować oświadczeniem Zarządu Wspólnoty wraz z uchwałą o powołaniu Zarządu Wspólnoty oraz uchwałą Wspólnoty zatwierdzającą nasadzenia. Minimalna ilość drzew do nasadzeń to 30 szt., zaś krzewów 100 m kw.

Po uzyskaniu przez ZMPG S.A. decyzji Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego zezwalającej na wycinkę drzew z terenów portowych, w okresie jesień 2023 r. lub wiosna 2024 r. Port Gdańsk zleci wykonanie nasadzeń. Wnioskujące podmioty są zobligowane do pielęgnacji nasadzonej roślinności, tak by zachowała żywotność przez okres co najmniej 3 lat od dnia nasadzeń.

Źródło: https://www.portgdansk.pl/wydarzenia/port-gdansk-rusza-z-akcja-zielono-mi-czyli-drzewka-i-krzewy-dla-sasiadow/

ŹRÓDŁOZarząd Morskiego Portu Gdańsk
Poprzedni artykułNamiary na Morze i Handel nr 13/2023
Następny artykułJubileuszowy 10. Międzynarodowy Kongres Morski w Szczecinie