O kolejowo-morskich przewozach intermodalnych w obsłudze wymiany handlowej z Ukrainą będą debatowali naukowcy i przedstawiciele biznesu w Warszawie. W poniedziałek 11 września 2023 r. w Domu Technika

NOT odbędzie się dwudniowa konferencja naukowo-techniczna „Transport intermodalny w integracji kolejowych systemów transportowych Ukrainy z UE” – Intermodal2023.
Organizatorem konferencji, która w tym roku odbędzie się już po raz piąty, jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP i Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej.

Transport intermodalny od kilkunastu lat jest promowany w Unii Europejskiej, a na jego rozwój przeznaczane były i są środki pomocowe w kolejnych perspektywach finansowych. W dążeniach Ukrainy do integracji z Unią Europejską jednym z elementów rozwoju jej obsługi logistycznej powinien tyć rozwój transportu intermodalnego. Zagadnienia, które będą omawiane na konferencji, dotyczyć będą obsługi logistycznej korytarzy transportowych, omawiane będą też sprawy związane z nowymi systemami IT w transporcie intermodalnym czy nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie przeładunków jednostek intermodalnych – podkreśla Henryk Zielaskiewicz, koordynator programu konferencji.
Patronem medialnym wydarzenia są „Namiary na Morze i Handel”.

PRZEZGrzegorz Bryszewski
ŹRÓDŁONamiary na Morze i Handel
Poprzedni artykułSłabe półrocze w terminalach kontenerowych
Następny artykułOffshore wind w zawieszeniu