Deepwater – atrakcyjny teren pod inwestycję

fot. portgdansk.pl

Unikatowa na skalę europejską nieruchomość, zlokalizowana w głębokowodnej części Portu Gdańsk, bezpośrednio przy Pirsie Rudowym, to dla potencjalnych inwestorów wyjątkowa okazja. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. właśnie ogłosił przetarg na oddanie jej w najem długoterminowy. Teren liczy blisko 24 ha i częściowo ma zostać zagospodarowany pod przeładunek zbóż. Obszar jest objęty aktywnym pozwoleniem na budowę terminala przeznaczonego do przeładunku towarów pochodzenia rolniczego. ZMPG oczekuje na oferty zakładające dywersyfikację obsługiwanych grup ładunkowych.

– Naszym atutem jest też to, że jesteśmy portem bez ograniczeń, wolnym od zalodzenia, głębokowodnym i uniwersalnym. Po pierwszym kwartale 2023 r. (według Eurostatu) jesteśmy na 5. miejscu w Unii Europejskiej z 51 proc. wzrostem przeładunków. Wyprzedziliśmy już takie porty jak m.in. Bremerhaven i Barcelonę. W sumie przez cały 2023 r. przeładowaliśmy o 13 mln ton towarów więcej niż w 2022 r. – mówi Łukasz Malinowski, prezes Portu Gdańsk.

Źródło: https://www.portgdansk.pl/wydarzenia/deepwater-atrakcyjny-teren-pod-inwestycje-w-porcie-gdansk-wystawiony-do-przetargu/

ŹRÓDŁOZarząd Morskiego Portu Gdańsk
Poprzedni artykułMilionowa inwestycja w porcie Szczecin
Następny artykułPołączenie do Portu Zewnętrznego