Strona główna POLITECHNIKA MORSKA W SZCZECINIE

POLITECHNIKA MORSKA W SZCZECINIE

POLITECHNIKA MORSKA W SZCZECINIE
Adres
70-500 Szczecin, ul. Wały Chrobrego 1-2
Tel.
+48 91 48-09-400
Faks
+48 91 48-09-575

JM Rektor dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech ŚLĄCZKA, prof. PMtel.: +48 91 48-09-302
Prorektor ds. Nauki dr hab. inż. Artur BEJGER, prof. PMtel.: +48 91 48-09-305
Prorektor ds. Kształcenia dr inż. Grzegorz STĘPIEŃtel.: +48 91 48-09-350
Prorektor ds. Morskich dr inż. kpt. ż.w. Arkadiusz TOMCZAK, prof. PMtel.: +48 91 48-09-519
Prorektor ds. Innowacji i Rozwoju dr hab. inż. kpt. Janusz URIASZ, prof. PM

Wydział Nawigacyjny (Dziekanat):tel.: +48 91 48-09-515
Wydział Mechaniczny (Dziekanat):tel.: +48 91 48-09-512
Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu (Dziekanat):tel.: +48 91 48-09-730
Wydział Mechatroniki i Elektrotechniki:tel.: +48 91 48-09-955
Wydział Informatyki i Telekomunikacji:tel.: +48 91 48-09-893

  • Studia w PM w Szczecinie prowadzone są zgodnie z Konwencją STCW 78/95 Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) oraz zgodnie z Systemem Zarządzania Jakością według normy ISO 9001.
  • PM dysponuje własnym statkiem badawczo-szkolnym „Nawigator XXI”, który jest wykorzystywany do realizacji praktyk morskich i badań naukowych.
  • PM w Szczecinie zapewnia swoim studentom opiekę socjalno-bytową, możliwość zakwaterowania w domach studenckich, bazę żywieniową, sportową i rekreacyjną.
  • Najlepsi studenci za osiągnięcia w nauce, sporcie, sztuce itp., nagradzani są stypendiami rektorskimi, za wybitne osiągnięcia – stypendiami ministra. Każdy student PM może ubiegać się o stypendia socjalne lub zapomogi losowe.

Ośrodek Szkoleniowy Ratownictwa Morskiego
Adres: 71-717 Szczecin, ul. Dębogórska 7/8
Tel.: +48 91 48 09 720, 91 48 09 721, 91 48 09 722
E-mail: osrm@pm.szczecin.pl
www.osrm.pm.szczecin.pl
Ośrodek Szkoleniowy Ratownictwa Morskiego to jedno z największych i najlepiej wyposażonych centrów szkoleniowych ratownictwa morskiego w Polsce. Posiada uznanie administracji morskiej na kursy STCW w języku polskim i angielskim oraz certyfikat jakości.
Jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Ośrodków Ratownictwa IASST. Realizuje podstawowe przeszkolenia w zakresie bezpieczeństwa i ochrony dla załóg statkowych oraz przeszkolenia specjalistyczne (na statki pasażerskie, zbiornikowce, w zakresie konserwacji układów zasilania o napięciu przekraczającym 1 kV i przewozu towarów niebezpiecznych statkami żeglugi śródlądowej (ADN).
Wysoka jakość szkoleń jest osiągana poprzez staranny dobór wysokokwalifikowanej kadry, stosowanie nowoczesnych metod dydaktycznych oraz wyposażenie do zajęć praktycznych odpowiadające wymogom stawianym przez Międzynarodową Organizację Morską. Ośrodek realizuje szkolenia dla marynarzy indywidualnych oraz na zamówienie armatorów, firm i instytucji z branży morskiej.

Studium Doskonalenia Kadr Oficerskich
Adres: 70-500 Szczecin, ul. Wały Chrobrego 1-2
Tel.: +48 91 48-09-715, +48 91 48-09-716, +48 91 48-09-717
E-mail: sdko@pm.szczecin.pl
www.sdko.pm.szczecin.pl
Studium Doskonalenia Kadr Oficerskich znajduje się w sercu Szczecina przy Wałach Chrobrego; zajmuje się organizacją szkoleń kwalifikacyjnych na wszystkie morskie dyplomy oficerskie. W ofercie posiada także szeroką gamę kilkudziesięciu przeszkoleń specjalistycznych.
Decydując się na szkolenia w SDKO kursanci uzyskują dostęp do nowoczesnych, multimedialnych sal dydaktycznych, laboratoriów i różnorodnych symulatorów (m.in. manewrowe, siłowni okrętowej, LNG, ECDIS, GMDSS, etc.) oraz wiedzy wykwalifikowanych wykładowców i instruktorów.
Ważną pozycją w ofercie szkoleniowej są akredytowane przez Nautical Institute w Londynie kursy dynamicznego pozycjonowania statków: DP Induction, DP Simulator oraz DP Revalidation. Ośrodek posiada także uznanie administracji morskiej pozwalające kształcić w zakresie pilotażu, manewrowania statkami o nietypowych charakterystykach manewrowych czy obsługi napędów turbinowych. Cała infrastruktura szkoleniowa ośrodka znajduje w dogodnej lokalizacji, co zapewnia możliwość sprawnego dojazdu zarówno z kraju jak i zza granicy oraz wygodnego zakwaterowania podczas realizacji szkoleń.
Do grona klientów studium należą najwięksi światowi armatorzy oraz tysiące marynarzy indywidualnie poszukujący możliwości podniesienia swoich kwalifikacji i umiejętności.

Morski Ośrodek Szkoleniowy w Kołobrzegu
Adres: 78-100 Kołobrzeg, ul. Mazowiecka 31-32
Tel.: +48 94 71-35-100
E-mail: mosk@pm.szczecin.pl
www.mosk.pm.szczecin.pl
Morski Ośrodek Szkoleniowy w Kołobrzegu zajmuje się organizacją szkoleń kwalifikacyjnych na wszystkie morskie świadectwa i dyplomy oficerskie z działu pokładowego i maszynowego zgodnie z wytycznymi Konwencji STCW.
Ośrodek prowadzi również szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i specjalistyczne dla członków załóg statków morskich. Ośrodek oferuje swoim klientom możliwość organizacji szkoleń na zamówienia indywidualne, uczestnicy szkoleń mają dostęp do nowoczesnych, multimedialnych sal dydaktycznych, laboratoriów i różnorodnych symulatorów (m.in. manewrowe, siłowni okrętowej, ECDIS, GMDSS, etc.).
Morski Ośrodek Szkoleniowy prowadzi także szkolenia morskie w zakresie kursów żeglarskich i motorowodnych w standardzie PZŻ oraz PZMiNW, a także szkolenia kwalifikacyjne dla załóg jachtów komercyjnych, warsztaty szkoleniowe dla żeglarzy i sterników. MOSK oferuje także do wynajęcia sale dydaktyczne wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny.

Maritime English Center
Adres: 70-500 Szczecin, ul. Wały Chrobrego 1-2
Tel.: +48 91 48-09-537
E-mail: mec@pm.szczecin.pl
www.mec.pm.szczecin.pl
Maritime English Center działa w zakresie organizowania kursów uzupełniających, podnoszących praktyczne umiejętności marynarzy w posługiwaniu się językiem angielskim jako językiem zawodowym. Organizowane przez MEC kursy są zgodne z wymogami znowelizowanej konwencji STCW 78/95 (International Convention on Standards of Training, Certification and Watchkeeping for Seafarers) – programy kursów podlegają okresowym modyfikacjom dostosowującym do zmian stosownych przepisów. MEC jest Akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym firmy Marlins. Przeprowadzamy egzaminy komputerowe i ustne TOSE dla pracowników wszystkich działów statku. MEC prowadzi również kursy językowe z języka ogólnego i biznesowego w zakresie: j. angielskiego, j. niemieckiego i j. hiszpańskiego. Z języka angielskiego oraz niemieckiego przeprowadzane są egzaminy językowe Language Cert uznawane przez pracodawców w Polsce i zagranicą jako potwierdzenie kompetencji językowych.

Ośrodek Szkolenia Rybołówstwa Bałtyckiego w Kołobrzegu
Adres: 78-100 Kołobrzeg, ul. Mazowiecka 31-32
Tel.: +48 94 71-35-100
E-mail: osrb@pm.szczecin.pl
OSRB realizuje szkolenia przy pomocy opracowanych i stworzonych nowoczesnych metod i narzędzi, pozwalających na zdobycie kwalifikacji zawodowych załóg statków rybackich zgodnych z regulacjami międzynarodowymi (w tym: STCW-F, SOLAS, MARPOL, SAR, ILO) oraz poprawę wiedzy i umiejętności w zakresie nowoczesnych metod eksploatacji statku rybackiego, wykorzystania sprzętu połowowego i prowadzenia połowów w sposób zrównoważony, umożliwi zdobycie praktycznych umiejętności z zakresu ratownictwa i ratowania życia i mienia na morzu dzięki ćwiczeniom na nabrzeżu i poligonie zgodnie z nowymi standardami inkorporowanymi z przepisów światowych (IMO).

Centrum Szkoleniowe Offshore MUSTC (CSO MUSTC)
Adres: Willowa 2
Tel.: +48 91 48 09 720, 91 48 09 721, 91 48 09 722
Adres email: mustc@pm.szczecin.pl
CSO MUSTC powstało w lutym 2023, jako odpowiedź na potrzebę kształcenia ustawicznego kadr dla polskiego sektora energetyki krajowej, kształcenia studentów w oparciu o standardy organizacji międzynarodowych, w tym GWO i OPITO. CSO MUSTC mieści się w budynku z basenem szkoleniowym, wyposażonym m.in. w symulator sztormu, szalupę ratunkową, łódź ratowniczą oraz platformy i drabiny szkoleniowe. Pierwsza akredytacja GWO planowana jest już w 2023.

Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających
Adres; ul. Dębogórska 12, 71-717 Szczecin
Otwarcie centrum: 2023 r.
Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających – powstaje nad Odrą, przy ul. Dębogórskiej w Szczecinie. To nasz flagowy projekt i największa inwestycja akademicka w regionie od lat.
Pod nazwą CEOP kryje się nowoczesny ośrodek przy ul. Dębogórskiej w Szczecinie. Powstaną w nim specjalistyczne stanowiska laboratoryjne, które połączą różne dziedziny badawcze z obszaru gospodarki morskiej, m.in. inżynierię ruchu morskiego, systemy pozycjonowania, manewrowanie statkiem czy nawigację satelitarną. W Centrum powstaną wielkoskalowe modele redukcyjne statków - prościej ujmując: miniatury statków, które pozwolą prowadzić obserwacje odnoszące się później do funkcjonowania statków w praktyce.

Informacja o Twoich danych

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Drogi użytkowniku,
25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”
W związku z tym informujemy cię o przetwarzaniu twoich danych oraz zasadach na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Jakich danych dotyczy zgoda?
Zgoda dotyczy danych, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów oraz innych funkcjonalności strony Namiarów na Morze i Handel w tym zapisywanych w plikach cookies.

Kto administruje twoje dane?
Administratorem twoich danych będzie wydawca dwutygodnika Namiary na Morze i Handel, firma Namiary Sp. z o.o., którego szczegółowe dane znajdziesz tutaj oraz zaufani partnerzy wydawcy.
W związku z powyższym zgadzam się na profilowanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych, analitycznych, które są zbierane w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności strony www.namiary.pl, w tym zapisywanych w plikach cookies przez wydawcę Namiary Sp. z o.o. i Zaufanych Partnerów również po rozpoczęciu obowiązywania RODO czyli od 25 maja 2018 roku.
Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i możesz ją wycofać w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.