Największe na naszym rynku

Największą w ub.r. pod względem przychodów firmą transportowo-spedycyjno-logistyczną na naszym rynku była Grupa Raben z kapitałem holenderskim – wynika z rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”.  W 2017 r. Raben zanotował ponad 2,28 mld zł przychodów oraz 105% dynamiki ich wzrostu. Kolejne miejsce zajęła firma kurierska DPD Polska, która osiągnęła poziom przychodów nieco przekraczający 1,6 mld zł. I rosły one szybciej niż u lidera. DPD Polska miał bowiem dynamikę wzrostu przychodów na poziomie 119%. Trzecie miejsce zajął Schenker. Jego przychody w ub.r. wyniosły 1,57 mld zł, a dynamika wzrostu sięgnęła 103%.

Na 4. miejscu, z przychodami przekraczającymi 966 mln zł, jest firma FM Logistic. Tuż za nią uplasował się Rohlig Suus Logistics. Jego przychody wyniosły nieco ponad 848 mln zł.

W czołowej 10 znalazły się także: DSV, Gefco Polska, Kuehne + Nagel, Grupa Pekaes i Grupa Rhenus. Branżowy ranking objął 65 firm, które w ub.r. uzyskały przychód z działalności podstawowej TSL na poziomie minimum 2 mln zł i stanowił on nie mniej niż 51% wartości przychodu ogółem.

PRZEZPiotr Frankowski
ŹRÓDŁONamiary na Morze i Handel
Poprzedni artykułPortowa sieć drogowa i kolejowa w budowie
Następny artykułWiększy prom Stena Line z Portu Gdynia do Nynäshamn