Zaawansowane technologicznie „nowe oczy” Portu Gdynia

Dzięki nowoczesnemu systemowi kamer, który w przyszłości stanie się częścią zintegrowanego stanowiska bezpieczeństwa portu, możliwy będzie monitoring bieżącej sytuacji nie tylko na terenach terminali, ale również na budowanym obecnie Publicznym Terminalu Promowym, magazynie wysokiego składowania przy ul. Logistycznej, a w przyszłości także w Dolinie Logistycznej.

Zaawansowany technologicznie system CCTV, składający się m.in z kamer o rozdzielczości FullHD oraz kamer termowizyjnych, pozwoli zapobiec obecności nieuprawnionych osób oraz obiektów na terenie Portu Gdynia jak również umożliwi precyzyjną analizę i zapis numerów rejestracyjnych przejeżdżających pojazdów. System wyposażony będzie również w algorytmy do analizy obrazu zapewniający detekcje osób oraz pojazdów w wyznaczonych strefach.

Na terenie Zarządu Morskiego Portu Gdynia, przy ul. Rotterdamskiej 9 pojawiła się pierwsza z nowych kamer w ramach realizowanego przez Spółkę projektu: „ Modernizacja i przebudowa systemu dozoru wizyjnego ochrony nabrzeży i bram wjazdowych terenu ZMPG S.A.”.

ŹRÓDŁOZarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.
Poprzedni artykułStyczeń 2019 utrzymał przeładunki na plusie
Następny artykułNajwiększy kontenerowiec w historii Portu Gdynia