14 kwietnia w Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się finał VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Wydarzenie skierowane do jest uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych tematyką transportu, logistyki i spedycji, a w szczególności kształcących się w zawodach technik spedytor, technik logistyk, technik eksploatacji portów i terminali oraz magazynier-logistyk.

Do olimpiady w tym roku przystąpiło 5468 uczniów z 272 szkół z całej Polski. Do finału zakwalifikowało się 30 najlepszych.

Finał Olimpiady jest wydarzeniem dwudniowym, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję wzięcia udziału w wizytach studyjnych i warsztatach branżowych, przygotowanych przez organizatora. Finaliści rywalizują o indeksy Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz inne nagrody rzeczowe i pieniężne. Laureaci oraz finaliści uzyskują ponadto zwolnienie z części teoretycznej egzaminu zawodowego.

– Olimpiada odbywa się przy współpracy z biznesem. Fundatorem nagrody głównej jest Nautiqus Food Logistics sp. z o.o ,Wydawnictwo TD s.c. ufundowało nagrodę za III miejsce i nagrody specjalne. Wsparli nas również Vetro Port & Shipping Service, Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo sp. z o.o., Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o oraz PCC Intermodal. Od 2022 r. partnerem olimpiady jest również Polska Izba Spedycji i Logistyki – podkreślają organizatorzy.

„Namiary na Morze i Handel” są patronem medialnym tego wydarzenia.

PRZEZGrzegorz Bryszewski
ŹRÓDŁONamiary na Morze i Handel
Poprzedni artykułMenedżer, przedsiębiorstwo i (nie)potrzebne technologie
Następny artykułNamiary na Morze i Handel nr 5/2023