Rada Nadzorcza Zarządu Morskiego Portu Gdańsk podjęła decyzję o odwołaniu Łukasza Greinke z funkcji prezesa gdańskiego portu. Powodów decyzji nie poddano.

Ł. Greinke stał na czele Portu Gdańsk od 2016 r. Jest absolwentem wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 2000 – 2004 pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej i Izbie Skarbowej w Gdańsku. W 2007 r. wpisany został na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Przed rozpoczęciem pracy z ZMPG był też członkiem rad nadzorczych spółek związanych z gospodarką morską, głównie sektora TSL i operatorów portowych.

Za jego kadencji Port Gdańsk stał się najszybciej rozwijającym się portem europejskim ostatniej dekady, a także liderem bałtyckiego rankingu kontenerowego. W ciągu ostatnich 7 lat wartość inwestycji zrealizowanych przez ZMPG, kontrahentów, Urząd Morski i PKP PLK, przekroczyła 4,8 mld zł. Planowane i w trakcie realizacji są kolejne przedsięwzięcia opiewające na ponad 4,2 mld zł.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami RN rozpocznie postępowanie w celu uzupełnienia składu zarządu.

PRZEZPiotr Frankowski
ŹRÓDŁONamiary na Morze i Handel
Poprzedni artykułWyzwania cyberbezpieczeństwa w gospodarce morskiej
Następny artykułDyskusje o OZE