780 miejsc postojowych dla ciężarówek

fot. Port Gdańsk

Port Gdańsk zakończył prace przy budowie nowych miejsc postojowych dla samochodów ciężarowych. Parkingi przy ul. Załogowej i Budowniczych Portu Północnego – Poinca będą dostępne dla kierowców od początku czerwca. To w sumie 380 dodatkowych miejsc odstawczych. Na tym nie koniec – trwa budowa kolejnych.

W związku ze wzmożonym eksportem zboża, Port Gdańsk jest przygotowany na większy ruch samochodów ciężarowych. Szacuje się, że około 70 proc. transportu ziarna do portu, będzie się odbywało właśnie ciężarówkami. Operatorzy mogą obsłużyć 730 aut na dobę. By przeciwdziałać zatorom na traktach dojazdowych do portu, ZMPG buduje nowe miejsca parkingowe.

Przy ul. Budowniczych Portu Północnego – Poinca na działce o pow. ok. 1 ha powstało ok. 80 miejsc postojowych. Z kolei przy ul. Załogowej (dawny teren zakładów Kruszwica) na pow. 4 ha wybudowano parking na 300 aut. Kolejne 80 miejsc odstawczych na działce po zakładach Kruszwica zostanie oddanych do użytku kierowców w połowie czerwca. Ponadto Port Gdańsk rozpoczyna przygotowanie nowego parkingu u zbiegu ul. Kontenerowej oraz ul. Nowa Portowa o pow. ok. 2,5 ha i pojemności ok. 190 aut ciężarowych. Przewidywany termin oddania do użytku to połowa lipca. Wówczas port będzie dysponował 970 miejscami parkingowymi.

Źródło: https://www.portgdansk.pl/wydarzenia/na-terenach-portowych-jest-juz-780-miejsc-postojowych-dla-samochodow-ciezarowych/

ŹRÓDŁOZarząd Morskiego Portu Gdańsk
Poprzedni artykułLogistyka czasów niepewności
Następny artykułNowe nabrzeża prawie gotowe