Trwa przebudowa Nabrzeża Helskiego

fot. port.gdynia.pl

W Porcie Gdynia trwa inwestycja, która znacząco unowocześni obsługę transportu morskiego w Porcie Gdynia. DORACO zrealizuje kontrakt obejmujący gruntowną przebudowę Nabrzeża Helskiego na odcinku około 800 metrów. Zlecenie, którego wartość została ustalona na poziomie blisko 300 mln zł brutto, zostanie wykonane w terminie 26 miesięcy.

Nowa inwestycja obejmie przebudowę Nabrzeża Helskiego, co znacząco podniesie możliwości operacyjne w tej części portu. Odnowione zostanie łącznie około 800 metrów nabrzeża wraz przylegającym terenem. Całość prac w zakresie generalnego wykonawstwa powierzona zostanie Korporacji Budowlanej DORACO, której oferta okazała się najkorzystniejsza. Wartość robót wyniesie łącznie blisko 300 mln zł brutto. Czas realizacji zadania został ustalony na 26 miesięcy.

-To dla nas wyjątkowy kontrakt. Specjalizujemy się w realizacji projektów hydrotechnicznych, a ten zlecony przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia, doskonale wpisuje się w nasze szerokie kompetencje. Potwierdziliśmy jednocześnie, że gramy uczciwie. Oferta od samego początku została przez nas przygotowana rzetelnie zarówno pod względem wykonawczym i kosztorysowym. Bazując na olbrzymim doświadczeniu mogliśmy zapewnić również najkorzystniejsze warunki cenowe – podkreśla Radosław Jarosiewicz, wiceprezes DORACO.

Zakontraktowane prace polegać będą m.in. na rozbiórce istniejących elementów Nabrzeży Helskiego I i Oksywskiego wraz z nawierzchniami, sieciami i urządzeniami infrastruktury podziemnej i nadziemnej oraz niezbędnymi rozbiórkami na terenie realizacji zadania. Obejmą także budowę nowej konstrukcji tych nabrzeży wraz z wyposażeniem, wykonaniem po stronie odwodnej istniejącej żelbetowej skrzyni oraz palościanki. W planie jest również wykonanie m.in. nowych instalacji sanitarnych, elektro-energetycznych i teletechnicznych oraz nowej nawierzchni betonowej wraz z odwodnieniem.

Źródło: https://www.port.gdynia.pl/trwa-przebudowa-nabrzeza-helskiego-w-porcie-gdynia/

ŹRÓDŁOZarząd Morskiego Portu Gdynia
Poprzedni artykułKoniec przebudowy Nabrzeża Przemysłowego
Następny artykułEpsilon popłynie do Szwecji