Budowa nabrzeża T3 w Porcie Gdańsk

Fot. portgdansk.pl

W terminalu Baltic Hub w Porcie Gdańsk odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nabrzeża T3. To inwestycja, która zapewni nową jakość, otworzy nowe możliwości. Baltic Hub stanie się jednym z największych terminali kontenerowych na starym kontynencie, wspierając rozwój polskiej gospodarki, rynków Europy Środkowo-Wschodniej oraz krajów bałtyckich. Również branża offshore łapie wiatr w żagle. Na terenie byłej Stoczni Gdańskiej celebrowano budowę pierwszej w Polsce fabryki morskich wież wiatrowych. Nowa inwestycja wpisuje się w koncepcję rozwoju Pomorza jako centrum energetycznego kraju.

Środa, 5 czerwca stała pod znakiem uroczystości wmurowania kamieni węgielnych pod dwie kluczowe dla gospodarki morskiej inwestycje. Na terenie Baltic Hub w Porcie Gdańsk i Baltic Towers na gdańskiej wyspie Ostrów, podpisano akty erekcyjne, które następnie zostały umieszczone w specjalnych tubach – tzw. kapsułach czasu i wmurowane pod realizowane już inwestycje. To przekaz dla przyszłych pokoleń.

Na uroczystości w Baltic Hub nie zabrakło władz państwowych, przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury, Urzędu Wojewódzkiego, parlamentarzystów, władz samorządowych oraz kadry zarządzającej Baltic Hub, przedstawicieli akcjonariuszy oraz Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.

Źródło: https://www.portgdansk.pl/wydarzenia/budowa-nabrzeza-t3-w-porcie-gdansk-to-kolejny-kamien-milowy-w-rozwoju-polskiej-gospodarki-morskiej/

ŹRÓDŁOZarząd Morskiego Portu Gdańsk
Poprzedni artykułKamień milowy dla zrównoważonego transportu
Następny artykułRosyjski LNG pod kontrolą