Kamień milowy dla zrównoważonego transportu

Fot. port.gdynia.pl

4 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie nowego serwisu ro-ro Lakeway Link pomiędzy Gdynią a Södertälje. To istotne poszerzenie oferty Portu Gdynia w kierunku efektywnego i bardziej zrównoważonego transportu towarów pomiędzy Polską a Szwecją.

Lakeway Link AB jest jedyną firmą oferującą regularny, zgodny z rozkładem transport ro–ro dla naczep i ładunków gabarytowych pomiędzy Gdynią a Södertälje. Nowe połączenie liniowe przyczyni się do zmniejszenia presji działalności transportowej na środowisko, odciążając sieć drogową i kolejową pomiędzy kontynentem a Skandynawią.

Linia będzie obsługiwana przez zbudowany w 1999 roku M/S Lakeway Express o długości całkowitej 153,38 metra, tonażu 10 471 GT i ładowności 1625 metrów liniowych lub około 110 naczep. Jednostka jest w stanie sprostać potrzebom transportu naczep, ładunków Project Cargo i MAFI. Statek będzie zawijał do gdyńskiego terminalu OT Port Gdynia i Portu Södertälje po szwedzkiej stronie. Podróż między dwoma miejscami docelowymi trwa około 22 godzin.

Źródło: https://www.port.gdynia.pl/kolejne-polaczenie-lakeway-link/

ŹRÓDŁOZarząd Morskiego Portu Gdynia
Poprzedni artykułPolska reprezentacja na międzynarodowych targach
Następny artykułBudowa nabrzeża T3 w Porcie Gdańsk