Ekologiczny plan brytyjskich portów

fot. abports.co.uk

Brytyjska grupa portowa Associated British Ports (ABP) przedstawiła plan zrównoważonego rozwoju o wartości 2,4 mld USD, który ma na celu dekarbonizację działalności do 2040 r. Organizacja podkreśla, że jej plan znacząco przyczyni się również do przejścia na zerową emisję w całej Wielkiej Brytanii.

ABP, która jest właścicielem 21 portów w Anglii, Walii i Szkocji, w tym w Southampton, który uważany jest za największy port eksportowy Wielkiej Brytanii, uważa, że jej strategia zrównoważonego rozwoju o nazwie „Gotowi na jutro” ma na celu połączenie projektów, które zapewnią znaczną redukcję emisji gazów cieplarnianych i bardziej zrównoważony rozwój. Firma określiła pięć głównych obszarów działania, obejmujących: zero emisji netto, poprawę jakości powietrza, różnorodność biologiczną, zarządzanie odpadami oraz gospodarką wodną.

Plan zakłada również zainwestowanie ogromnych środków w zieloną infrastrukturę i sprzęt przeładunkowy, począwszy od statków i pogłębiarek, a skończywszy na dźwigach i pojazdach terminalowych, oraz w energię odnawialną w portach. ABP udało się zredukować, w latach 2014-2021, ślad węglowy o 38%.

PRZEZPiotr Frankowski
ŹRÓDŁONAMIARY Newsletter #247
Poprzedni artykułSpedytorzy przeciwko D&D
Następny artykułKolej jednak przegrywa