Inwestycja w infrastrukturę drogową

fot. portgdansk.pl

W Porcie Gdańsk dobiegła końca budowa wewnętrznej drogi wraz z systemem kanalizacji deszczowej i uzbrojeniem terenu w okolicy terminala kontenerowego Baltic Hub. Dzięki tej inwestycji możliwy jest dojazd do atrakcyjnych terenów przeznaczonych do komercjalizacji.

Droga o betonowej nawierzchni liczy ok. 350 m długości i 7 m szerokości. Zlokalizowana jest między ulicami: Kontenerową i Antoniego Grabarczyka. Przeznaczona jest pod intensywny ruch ciężki. Ma sześć zjazdów – po dwa na każdą nieruchomość przewidzianą do dzierżawy. W ramach zadania wykonano kompleksowe odwodnienie drogi oraz terenów przeznaczonych do komercjalizacji – wybudowano sieć kanalizacji deszczowej – grawitacyjnej i tłocznej wraz z przepompownią oraz zbiornik retencyjno-rozsączający, umożliwiający odbiór wód opadowych i roztopowych z nowo wybudowanej drogi i terenów przewidzianych do dzierżawy. Co ważne wykonano też uzbrojenie wielobranżowe (wodociąg, kanalizacja sanitarna, sieci elektroenergetyczna i teletechniczna).

– Wszystko z myślą o przyszłych kontrahentach, również takich których działalność może wymagać ponadnormatywnego zapotrzebowaniu na media – np. magazyny wysokiego składowania z kontrolowaną temperaturą. Działamy tak, aby Port Gdańsk był gotowy na rosnące potrzeby rynkowe. Dzięki takiemu podejściu jesteśmy od kilku lat najszybciej rozwijającym się portem w Europie. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na najem terenu o pow. 3,2 ha, który został uzbrojony oraz skomunikowany w ramach tej inwestycji – wyjaśnia Kamil Tarczewski, wiceprezes Portu Gdańsk.

Źródło: https://www.portgdansk.pl/wydarzenia/port-gdansk-z-mysla-o-przyszlych-kontrahentach-inwestuje-w-infrastrukture-drogowa/

ŹRÓDŁOZarząd Morskiego Portu Gdańsk
Poprzedni artykułNajwiększy w historii – przeładunek sprzętu wojskowego
Następny artykułNa bałtyckim rynku portowym