Największy w historii – przeładunek sprzętu wojskowego

fot. portgdynia.pl

Port Gdynia wypełnia rolę portu podwójnego przeznaczenia. Na terminalu BCT trwa obecnie kolejny w tym roku – największy w historii – przeładunek sprzętu wojskowego armii Stanów Zjednoczonych.

– W tak ważnym momencie dla Portu Gdynia, gdy pada kolejny rekord przeładunków, dzięki realizowanym inwestycjom mamy większe zdolności i już teraz mogliśmy obsłużyć wojska amerykańskie w ramach stałej współpracy bez uszczerbku dla innych grup ładunków obsługiwanych w porcie. Cieszymy się z tej wieloletniej kooperacji i już teraz w Porcie Gdynia trwają prace nad kolejnymi projektami, aby ta długofalowa współpraca trwała w następnych latach – mówi Aleksander Wicka, kierownik Działu Marketingu w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia.

Warto podkreślić, że wszystkie operacje przeładunkowe odbywają się za pośrednictwem bardzo doświadczonych podmiotów, które realizują ten proces od wielu już lat. Co ważne, jest on prowadzony w oparciu o najnowszą infrastrukturę Centrum Logistycznego w zachodniej części Portu Gdynia.

Źródło: https://www.port.gdynia.pl/port-gdynia-przed-nami-rekordowy-rok-przeladunkow-o-kluczowym-znaczeniu-dla-gospodarki-i-obronnosci-panstwa/

ŹRÓDŁOZarząd Morskiego Portu Gdynia
Poprzedni artykułNamiary na Morze i Handel nr 17/2023
Następny artykułInwestycja w infrastrukturę drogową