XII Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego, organizowana przez Katedrę Prawa Morskiego WPiA Uniwersytetu Morskiego, Centrum Badań nad Gospodarką Morską UG oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk, odbędzie się w br. pod hasłem „Prawo nowych technologii w gospodarce morskiej”. Wydarzenie zaplanowano na 18 kwietnia br.

Konferencja poświęcona będzie zagadnieniom, które obecnie bardzo silnie wpływają na transformację stosunków prawnych w gospodarce morskiej. Od cyfryzacji po sztuczną inteligencję, blockchain i analizę danych, coraz powszechniej korzysta się z najnowocześniejszych rozwiązań w celu ułatwienia międzynarodowego obrotu morskiego oraz wsparcia funkcjonowania administracji publicznej, w tym w szczególności administracji morskiej. Nowe technologie otwierają też wiele możliwości w zakresie efektywności, dokładności i szybkości obrotu portowo-morskiego. Możliwości wprowadzania i stosowania nowych technologii oraz systemów sztucznej inteligencji wciąż rosną. Już dzisiaj są one wykorzystywane w osiąganiu celów zrównoważonej niebieskiej gospodarki. Tegorocznej edycji tradycyjnie towarzyszyć będzie panel dla młodych naukowców, który odbędzie się dzień wcześniej, 17 kwietnia br.

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymaga natomiast wcześniejszej rejestracji. Szczegółowe informacje, w tym formularz rejestracyjny, dostępne są na stronie internetowej konferencji pod adresem: www.prawo-morskie.pl.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem „Namiarów na Morze i Handel”.

PRZEZPiotr Frankowski
ŹRÓDŁONamiary na Morze i Handel
Poprzedni artykułWyzwania na torach
Następny artykułNowy prezes Portu Gdańsk