O logistyce na konferencji w Bratysławie

fot. port.gdynia.pl

Podczas tegorocznego seminarium „Transport i logistyka – wpływ wojny na Ukrainie, inflacja, zakłócenia w łańcuchach logistycznych”. Jak biznes radzi sobie w takich sytuacjach?” reprezentanci polskich firm, w tym Portu Gdynia, przedstawiali możliwości dla transportu i logistyki firm słowackich.

Ambasada RP w Bratysławie we współpracy ze Stowarzyszeniem Logistyki i Spedycji Republiki Słowackiej, Stowarzyszeniem Przewoźników ČESMAD Słowacja oraz Regionalną Izbą Słowackiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Trnawie zorganizowali seminarium celem dostarczenia praktycznych informacji słowackim eksporterom i importerom, firmom, dla których szybki i niezawodny transport do Wielkiej Brytanii, Skandynawii i/lub na Daleki Wschód, a także do innych destynacji jest kluczowy.

Transport i logistyka borykają się z nowymi problemami – nowe przeszkody pojawiły się po pandemii w poprzednich latach. Wojna na Ukrainie, gwałtowny wzrost inflacji, gwałtowny wzrost cen energii, brak surowców energetycznych, utrudnienia w łańcuchach logistycznych, to wszystko tworzy silną presję na gospodarki. Transport towarów i logistyka nieustannie poszukuje rozwiązań. Podczas konferencji prowadzono wiele rozmów, szukając odpowiedzi na pytanie o rolę Polski i polskich operatorów transportu kolejowego, drogowego i morskiego w tych trudnych warunkach.

Źródło: https://www.port.gdynia.pl/port-gdynia-na-konferencji-transport-i-logistyka-wplyw-wojny-na-ukrainie-inflacja-zaklocenia-w-lancuchach-logistycznych-w-bratyslawie/

ŹRÓDŁOZarząd Morskiego Portu Gdynia
Poprzedni artykułMenedżer, przedsiębiorstwo i (nie)potrzebne technologie
Następny artykułNowe nabrzeża