Nowe nabrzeża

Nowe nabrzeża
fot. port.szczecin.pl

„Poprawa dostępu do Portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego” to jeden z flagowych projektów inwestycyjnych realizowanych przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA w porcie Szczecin. Jego celem jest zwiększenie możliwości portu w zakresie obsługi ładunków drobnicowych i masowych. Założeniem projektu jest także podniesienie konkurencyjności portu w Szczecinie poprzez zwiększenie dostępu dla morskich statków handlowych o większym tonażu niż obecnie.

W obecności zaproszonych gości, w tym posła na Sejm RP Leszka Dobrzyńskiego i wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego, 22 marca br. na specjalnej konferencji prasowej ZMPSiŚ SA wraz z wykonawcą robót Korporacją Budowlaną Doraco, poinformował o postępie prac realizowanych w ramach inwestycji.

Prace obejmują przebudowę najbardziej wykorzystywanych nabrzeży w rejonie masowym tj. Katowickiego i Chorzowskiego. Wraz z nimi zostaną również przebudowane nabrzeża Chorzowskie-Uskok oraz Gliwickie Uskok. W ramach prac w projekcie przewidziano również zalądowienie Basenu Noteckiego i budowę Nabrzeża Zamykającego, a także budowę Nabrzeża Dąbrowieckiego wraz z przystanią dalbową długości niemalże 290 m, obudowę narożników Wysp Ostrów Mieleński i Mieleńska Łąka oraz pogłębienie akwenu Basenu Kaszubskiego do głębokości 12,5 m.

Źródło: https://www.port.szczecin.pl/aktualnosci/w-porcie-szczecin-w-basenie-kaszubskim-powstaja-nowe-nabrzeza

ŹRÓDŁOZarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA
Poprzedni artykułO logistyce na konferencji w Bratysławie
Następny artykułStudencka „Misja na Marsa”