Intermodalne cyberbezpieczeństwo

Regulacje dotyczące cyberbezpieczeństwa coraz większy nacisk kładą na bezpieczeństwo całego łańcucha dostaw i wszystkich działających w jego ramach firm. W ramach dyrektywy NIS2 Unia Europejska zwraca uwagę na „bezpieczeństwo łańcucha dostaw, w tym aspekty związane z bezpieczeństwem dotyczące relacji pomiędzy każdym podmiotem a jego bezpośrednimi dostawcami produktów lub usług”.

Dlatego też tym razem w ramach konferencji „Bezpieczeństwo w gospodarce morskiej”, która odbędzie się 12 marca 2024 r. w Courtyard Gdynia by Marriot, proponujemy przejście uproszczonej wersji ćwiczeń Intermodal Transport Table Top Excercies (TTX), na początek w wersji light, które specjaliści cyberbezpieczeństwa EY rozgrywają ze swoimi klientami. Będzie to wersja intermodalna, obejmująca swoim zakresem różne środki transportu, w tym oczywiście transport morski.

Jej uczestnicy, przedstawiciele firm z szeroko rozumianej gospodarki morskiej, w tym z sektora TSL oraz wspierających transport, zmierzą się ze zdarzeniami z zakresu cyberbezpieczeństwa i nie tylko. Podstawowym celem gry będzie zachowanie ciągłości działania i dostarczenia krytycznego towaru do klientów, którzy na niego czekają. Towar ma zostać dostarczony w całości i w terminie. Na pewno, poza dawką wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa, warsztaty dostarczą ich uczestnikom wielu emocji. Nad przebiegiem całości czuwać będą eksperci EY Polska.

Ćwiczenia TTX pozwalają spróbować sił w obszarze zarządzania cyberbezpieczeństwem w organizacji działającej w sektorze TSL. Uczestnicy gry mają możliwość przećwiczenia umiejętności prawidłowego planowania strategicznego, weryfikacji planu ciągłości działania, współpracy międzyzespołowej i międzyfirmowej, a także reakcji na incydenty.

Współorganizatorem wydarzenia są „Namiary na Morze i Handel”, natomiast partnerem strategicznym jest EY, partnerem głównym Zarząd Morskiego Portu Gdańsk oraz OT Logistics, a partnerami: Polski PCS, Terramar, Naftoport i Polferries. Wydarzenie odbędzie się ramach XIII edycji spotkania Transport Week, zaplanowanego na 12-13 marca br., którego organizatorem tradycyjnie jest Actia Forum (więcej informacji: na namiary.pl i transportweek.eu).

PRZEZPiotr Frankowski
ŹRÓDŁONAMIARY Newsletter #271
Poprzedni artykułPraktyczne skutki „otwartego” katalogu opłat portowych
Następny artykułŚwiadomość polskiej bandery